Ракетний удар по критичній інфраструктурі: яка ситуація зі світлом на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Уночі на 9 березня ворог завдав чергового варварського масованого удару по енергетичній інфраструктурі України. «У результаті обстрілів пошкоджено останню лінію, яка живила ЗАЕС. Зараз станція працює на дизельних генераторах»,- повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Станом на ранок 9 березня зафіксовані обстріли енергетичних об’єктів у Київській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській та Житомирській областях.

Через ракетний обстріл повністю знеструмлений Харків. Станом на 9:45 енергетики почали подавати напругу лише в окремі райони міста до об’єктів життєзабезпечення міста.

«Усю ніч ми у диспетчерському центрі «Укренерго» намагалися стабілізувати енергосистему під час ракетної атаки. Констатуємо, що ворог не досягнув своїх основних цілей: енергосистема працює, вона не погашена, не сколапсувала. Але, на жаль, у багатьох регіонах є пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури. Є пошкодження як теплових станцій, так і підстанцій Укренерго, через що в окремих областях є обмеження електропостачання.

Ми вже працюємо над відновленням енергоживлення всіх наших регіонів. В деяких регіонах це вдасться досить швидко, в деяких – потрібно буде більше часу, оскільки руйнування дуже значні”, – Володимир Кудрицький.

На Київ терористи цієї ночі спрямували усі види повітряного озброєння, є влучання в об’єкти критичної інфраструктури. Проте, енергетики працюють, у столиці екстрені відключення вже скасували.

Як повідомляє АТ “Чернівціобленерго”, Чернівецька область наразі працює без обмежень електроенергії. “Обмежень електроенергії за графіками відключень споживачів на Буковині наразі не планується”, – йдеться у повідомленні енергетиків.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області