«Рідне місто» в небезпеці, Або як Василь Продан розпочав у Чернівцях нову шахову партію…

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Вчорашня присутність голови фракції «Рідне місто» Василя Продана на прес-конференції Романа Клічука – знаковий момент. Не секрет, що донедавна фракція РМ із фракцією сіамських побратимів «Команди Михайлішина» були самими деструктивними у Чернівецькій міськраді. Вони найбільше вставляли палок у колеса в роботі Ратуші, плели політичні інтриги та робили все, щоб, по-перше, не запрацювала міська рада цього скликання (згадайте демарш з реєстрацією у міській ТВК), а, по-друге, постійно блокували всі господарчі рішення, спрямовані на покращення життєдіяльності міста. Про це неодноразово і практично після кожного сесійного засідання у ратуші роздратовано повідомляв чернівецькій громаді діючий міський голова Роман Клічук.

А ще всілякими підкилимними діями намагалися разом із тодішнім головою ОВА Сергієм Осачуком зробити ручною обласну раду, яка пручалася різноманітним «хотєлкам» по дерибану землі, бюджетних коштів і вирішенню бажаних кадрових розстановок на посади керівників комунальних установ краю.

Перед самою повномасштабною війною у Ратуші запроданцями готувався новий, вже третій «антимерський переворот». Все було готово (о, диво!) саме на 24 лютого, коли мала відбутися переломна сесія міської ради. Продану практично вдалося, вміло граючи на амбіціях і протиріччях, назбирати хитку депутатську більшість у раді, щоб спочатку змістити з посади секретарку міськради Марину Кирилюк, ну а далі, звісно, з плином часу дійшла б справа і до Романа Клічука. Схема ж напрацьована… Це все з початком великої війни, до прикрості Василя Сафроновича, з гуркотом провалилося.

Після ганебного звільнення влітку з посади керівника Чернівецької ОВА Сергія Осачука, порушення правоохоронцями низки корупційних справ проти його оточення, скандалів навколо «псевдо волонтерської епопеї» з «Олімпією», оновленої справи по системі «Шлях», де також фігурує Василь Сафронович, як «шофер-волонтер» гуманітарних автомобілів швидкої допомоги, а також провал демаршу з відкликанням мандатів деяких «Слуг народу» в обласній та міській радах, стало навіть непосвяченим зрозуміло, що для Продана приходять важкі часи.

Війна зруйнувала всі політичні плани «чернівецького шахіста» в прямому і переносному сенсі.

Остаточно це стало зрозуміло, коли новим головою Чернівецької ОВА став банкір Руслан Запаранюк, давній соратник Романа Клічука, який балотувався на місцевих виборах від «Єдиної Альтернативи» та коли складанням мандатів раніше вірних «бійців» зруйнувався моноліт фракції «Народного контролю» у міській раді. Коло замкнулося… Тут ще й фінансові проблеми вигулькнули і вдарили по Продану так, що він ледь не продав свій медійний актив «Чернівецький промінь» – надійний рупор деструктивної пропаганди «Рідного міста» впродовж багатьох років. Благо, в останній момент вдалося заробити кілька мільйонів на одній базарній оборудці, на яку ратуша закрила очі, фактично залишивши Продана на плаву. Ну, і врятувавши йому тим самим ЧП. (Але це окрема цікава історія)

І ось Василь Сафронович, власною персоною, несподівано для всіх присутніх приходить на прес-конференцію мера Чернівців. У розпалі дійства. Із запізненням. Щоб всі бачили. Тепер не для демаршу і заяв. Тепер для негласної підтримки мера Клічука. Посидів Продан, засвітився перед телекамерами та здивованими журналістами, попосміхався собі в скромному куточку. І тихо пішов, як і прийшов…

У мене виникло логічне запитання до мера міста – що у лісі здохло і коли «Рідне місто» перетворилося у міській раді з деструктивної у конструктивну силу? І от що дослівно відповів Роман Клічук: «Хочу сказати, що зараз в Україні йде війна. І вона багатьох змінила. Я радий з того, що більшість депутатського корпусу тепер розуміє, що будучи зараз єдиними, зможемо більше хорошого зробити в місті і країні. Переконаний, що зараз точно не період чвар і сварок, а період спільної роботи. Я звертався до кожного депутата і кожного керівника фракції – лише разом ми зможемо змінити щось у місті. Хочу сказати, що сьогодні всі фракції у міській раді, в тому числі й «Рідне місто», займають конструктивну позицію…»

Наївний Роман Васильович… Так, війна міняє багатьох, але не тих, хто все життя звик займатися інтригами, фінансовими аферами і в каламутній воді ловити рибу. Бо про людину завжди говорять його справи. А бекграунд у Продана і його команди, м’яко кажучи, далекий від ідеального. Тай робити чогось корисного вони не вміють – доведено часом та їхнім самоуправством при відсторонених мерах Чернівців Федорукові та Каспруку. Про це треба дуже добре пам’ятати нинішнім очільниками міста. Заради того, щоб залишитися на плаву у цей важкий не лише для країни, але й для себе час, запроданці готові прикинутися милими ягнятками і голосувати так, як потрібно громаді міста під вивіскою «країна в небезпеці!» (насправді рятуючи себе), заколисавши задоволеного таким «миттєвим прозрінням» Романа Клічука.

Але міський голова має знати – це до кращих для Продана часів і зміни політичної кон’юнктури. Бо правду каже народна мудрість: «Скільки вовка не годуй, а він все-одно в ліс дивиться».

Ймовірно, Роман Клічук це все чудово розуміє і використовує час, як «вікно можливостей» для міста. З цієї точки зору – хід вірний. Тут головне, не передати «куті меду», пам’ятаючи з ким маєш справу і що вони за це просять. А таки просять. Головне, щоб руку даючого вони не відкусили по лікоть. Хижаки вони такі…

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото автора

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області