Росія намагалася захопити Київ за 18 годин. NYT опублікувала детальний план руху окупантів 24 лютого

За інформацією: Суспільне Чернівці.

З’явився детальний план руху армії Російської Федерації на Київ, наданий Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України газеті The New York Times. Документ свідчить, що першою колоною до Києва 24 лютого вирушали бійці російських підрозділів ОМОН і СОБР, цитує видання НВ.

За словами військового РФ, який дислокувався в Білорусі, він дізнався про початок війни всього за годину до того, як його підрозділ розпочав марш. Командування окупаційної армії повідомило російським солдатам про те, що їм треба йти в наступ, за лічені години до його початку.

За словами єфрейтора Микити Чибріна, 23 лютого він зі своїм підрозділом святкував «день захисника» в таборі, закушуючи подарованими з цього приводу цукерками, коли підійшов їхній командир.

«Завтра ви їдете в Україну вибити деяке лайно», — сказав їм командир. Подальших пояснень російські військові не отримали.

Перед світанком 24 лютого військовий РФ із товаришами завантажився в гусеничний бронетранспортер. За його словами, у них не було жодних інструкцій та розуміння, куди вони прямують.

Перші машини в його колоні мали вийти з Білорусі та прибути на околиці Києва орієнтовно о 14:55, навіть швидше, ніж сказали російському бійцю. Проте колона одразу загрузла, лише на перетин кордону з Україною довелося витратити понад добу.

Але ситуація для росіян лише погіршувалася. Бортовий журнал день за днем фіксував: затримки, українські атаки, сотні поранених і загиблих солдатів та знищених машин.

Російський військовий розклад із детальним розкладом руху ПВС, які мали залишити Білорусь і прибути на околиці Києва / Фото: ГУР

Ці документи переглянули три незалежні військові аналітики та визнали їх автентичними.

Накази для однієї частини танкового полку РФ передбачали можливий опір з боку Збройних Сил України. У РФ запланували майже безперешкодний 24-годинний ривок від кордону України до точки біля річки Дніпро, відстань становить 402 км.

За планом командування РФ, підрозділ мав окопатися приблизно за дві години їзди до Києва та блокувати Сили оборони, які просуватимуться з півдня та сходу.

Документ, вилучений у 26-му танковому полку з детальним описом планів вторгнення, виданий 23 лютого 2022 року / Фото: ГУР

У цьому ж матеріалі-розслідуванні The New York Times йдеться про те, що російський диктатор Володимир Путін з перших днів вторгнення у приватних розмовах визнавав: війна пішла не за планом, а українці виявились «жорсткішими», ніж йому казали. За даними одного з членів НАТО, російський диктатор готовий погодитись на загибель або поранення 300 000 російських військових.

Секретар Радбезу РФ Микола Патрушев переконував директора ЦРУ Вільяма Бернса напередодні повномасштабного вторгнення в Україну, що для Росії не стане проблемою війна проти України.

Секретар Радбезу РФ Микола Патрушев

Про це повідомив колишній посол США Джон Салліван і неназвані американські чиновники в коментарі NYT, цитує видання НВ

Повідомляється, що на початку листопада 2021 року відбулася зустріч між Бернсом та Патрушевим. Під час неї глава ЦРУ попередив росіянина, що у разі вторгнення в Україну наслідки для Росії будуть серйозними, а Захід відповість рішуче та одностайно.

У відповідь Патрушев напружився, кинув свої записи та почав звеличувати доблесть армії РФ, пише ресурс із посиланням на офіційних осіб США.

За їхніми словами, Патрушев говорив, що російські війська були настільки ретельно модернізовані за диктатора Володимира Путіна, що тепер можуть змагатися зі США у військовому відношенні.

«Він просто дивився на Бернса і говорив: Ми можемо це зробити. Я б описав це так: це вже було вирішено, і вони були впевнені в собі у вищій мірі. Його послання було таким: «Для нас не буде проблемою зробити те, що ми хочемо», — сказав Салліван.

Про візит Бернса до Москви стало відомо 6 листопада 2021 року. Директор ЦРУ під час візиту «попередив» Росію через збільшення військ на кордоні з Україною.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області