Росіяни таки вже дійсно мають гіперзвукову ракету ”Циркон”. Але й вона має ряд недоліків – Defense Express

Вчора, 25 березня, вдень Кремль атакував Київ із Чорного моря кількома ракетами типу “Циркон”. Українська система ППО встигла перехопити дві ракети, а в МО РФ швидко прозвітували про “знищення” двох систем Patriot у Жулянах та центр прийняття рішень — будівлі СБУ. Експерти з Defense Expressдетально вивчили уламки ракет і дійшли висновку, що вони набагато більші, ніж спочатку.

Експерти не виключають, що ракета оснащена реактивним двигуном. На відміну від “Кинджала”, модернізована ракета “Циркон” на всі 100% є гіперзвуковою, яка може підтримувати більшу швидкість від початку до кінця польоту.

Нагадаємо, “Кинжал” має велику швидкість лише на початковому етапі польоту, а далі вона різко падає. Аналітики повідомляють, що “Циркон” працює так: вона вилітає з пускової шахти, і на певній висоті вмикається реактивний двигун. Вже на великій висоті ракета досягає своєї швидкості 5,5 Маха, а вже в районі заданої мети ракета може набрати максимальну швидкість 7,5 Маха.

При наближенні до землі швидкість падає до 4,5 Маха і залишається все ж таки великою. Є ракета і свій мінус: вона не має швидкості 9 Махов, як стверджували в Кремлі. При цьому дальність польоту становить лише 700 км, замість заявлених Путіним 1000 км. Проте швидкість ракети все одно пристойна.

Для порівняння: радянська ракета “Х-22” має швидкість всього 2,4 Маха. Наразі відкритим залишається питання системи наведення ракети. У МО РФ звітували про те, що ракета має радіолокаційну голівку. Однак зараз уламками ракети експерти точно відповіді на це питання дати не можуть.

Директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих повідомив, що ракети “Циркон”, якими 25 березня РФ атакувала Київ, можуть долітати до столиці з окупованого Криму за 7-10 хв.

Про це він повідомив у етері Еспресо

“Аналізуючи атаку на Київ сьогодні та 7 лютого ракетами “Циркон”, варто зауважити, що цей тип ракет дуже небезпечний, оскільки, вони мають дуже високу швидкість. Сьогодні ці ракети запускались з окупованого Криму і час підльоту вимірюється у хвилинах. Тобто, якщо запускати ці ракети з Криму, то до Києва вони долітають за 7-10 хвилин. Окрім цього, пуск цієї ракети не можна спрогнозувати завчасно, на відміну від тих же “кинджалів”. Оскільки, з “кинджалами” все зрозуміло, коли з аеродромів злітають Міг-31 – носії цих ракет. З “Цирконами” інша ситуація. Ці ракети можуть бути зафіксовані лише після пусків”, – пояснив Рябих.

Експерт зауважив, що часто застосовувати ракети “Циркон” противник не може.

“Ракета “Циркон” має меншу вагу бойової частини, ніж “Кинджал”. Щонайменше вдвічі. За попередніми оцінками вага бойової частини “Циркону” становить від 200 до 300 кг. Втім, варто наголосити, що подібні удари не можуть бути частими на цьому етапі війни. Оскільки наразі ці ракети навряд чи пішли в серійне виробництво. Зараз росіяни виробляють ці ракети в експериментальному виді”, – додав він.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області