“Російського паспорта в мене нема. А писав заяву на отримання громадянства 15 років тому”. Митрополит Чернівецький і Буковинський прокоментував обшуки СБУ

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства, водночас сказав, що раніше підписував документ на отримання російського паспорта.

Про це він розповів у відео, яке оприлюднили на сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, пише Суспільне.

За його словами, працівники СБУ знайшли 17 пунктів, які включили як докази. Серед них — його заява на отримання російського паспорту та медаль за звільнення Криму.

“Знайшли ніби мою медаль за звільнення Криму. Потім вони виправили, що це був зразок медалі у комп’ютері в когось з моїх помічників. Але там були біографії якихось героїв Росії. Яка здоровомисляча людина може повірити, що на єпархіальних комп’ютерах ми будемо колекціонувати героїв Росії? Військових, які здійснюють агресію, проти нашої країни”, — сказав Мелетій.

За словами Мелетія, заяву на отримання російського громадянства він писав приблизно 15 років тому.

Я признався, що російського паспорту у мене немає. І питання не до мене, а до СБУ. Якщо я і написав заяву на той паспорт в якомусь там 2007 році, що довести дуже важко, то звідки вона у СБУ? Вони що співпрацюють з агресором? Їм там поставляють документи? Питання. Ця анкета заповнена не моїм почерком. Єдине, що я можу визнати — свій підпис і своє фото”, — прокоментував Мелетій.

25 листопада у Службі безпеці повідомили, що під час обшуків у Свято-Миколаївському храмі УПЦ знайшли документи про російське громадянство у керівництва єпархії. Також під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявили фотокопії посвідчень учасників бойових дій проти українських військ. Серед таких документів – посвідка “Героя Росії”, підписана міністром оборони РФ за “захоплення Криму” у 2014 році.

Вранці 25 листопада у ​​Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях провели обшуки.

У результаті слідчих дій правоохоронці виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Також викрито листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

Представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рф в Україні, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.

СБУ в ході перевірки приміщення УПЦ (МП) на Буковині виявила методички з Москви, російське громадянство у керівництва єпархії та посвідчення окупантів.

Контррозвідувальні заходи проводилися на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП). Про це повідомили в пресслужбі СБУ. Обшук проводився у консисторії (адміністрації єпархії). Зокрема, керівника єпархії, в келії митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де він постійно проживає. Саме він є найбільш імовірною кандидатурою на посаду архієрея УПЦ МП замість Павла.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області