Руслан Запаранюк голосно “грюкнув дверима”. Після звільнення з посади начальника Чернівецької ОВА, він кинув напризволяще обласний осередок “Слуги народу”

Руслан Запаранюк більше не очолює Чернівецький обласний осередок партії “Слуга народу”. Головою штабу його обрали у 2023 році, а торік повноваження продовжили. Наразі осередок очолює Тетяна Стеф’юк.

Про це йдеться на платформі YouControl, пише на своєму сайті Суспільне.

За даними YouControl, Тетяна Стеф’юк тимчасово виконує обов’язки голови осередку – з 2 березня до 2 травня.

Журналістам Суспільного не вдалося поспілкуватися із Русланом Запаранюком телефоном, аби запитати, чому він більше не очолює обласний осередок. Колеги-журналісти написали йому у месенджер, очікують на відповідь.

Тетяна Стеф’юк, яка тимчасово очолила партосередок СН, родом з Мамаївців. У 2020 році балотувалася до обласної ради від партії “Слуга народу”, але не була обрана. Про це йдеться на сайті “Чесно”. Також раніше була помічником депутатки Верховної ради 8-го скликання від Радикальної Партії Олега Ляшка Альони Кошелєвої, пише Суспільне.

Вперше Руслана Запаранюка обрали головою обласного осередку партії “Слуга народу” у 2023 році. А на зборах 9 вересня 2025 року проголосували за продовження його повноважень на наступні два роки – тоді це рішення одноголосно підтримали всі члени партії, які були присутні на зборах.

Більшість цього часу він також був начальником Чернівецької обласної адміністрації. Коли Запаранюка обирали на перший термін головування в осередку, політолог Ігор Баб’юк казав, що виконавча влада має бути відділена від політичних впливів.

“Я виключно представник і людина президента. Цей крок — консолідація і підтримка президента. Є приклади міст, де ці два напрями об’єднані одним керівником і це працює”, — про це Запаранюк розповідав на пресконференції 24 травня 2023 року, після того, як його вперше призначили.

Про конфлікт у “Слузі народу”

У березні 2025 року вперше за каденцію сесія Чернівецької обласної ради не відбулася. На засідання не прийшли депутати від фракції “Слуга народу”, “Народний контроль”, “Батьківщина” та “За майбутнє”. Голова обласної ради Олексій Бойко розповів, що депутати від “Слуг” не прийшли, бо начальник ОВА Руслан Запаранюк, який також очолює обласний штаб партії, нібито заборонив їм бути присутніми на сесії.

Запаранюк у Facebook повідомив, що у його повноваження не входить забороняти депутатам брати чи не брати учать у сесіях. Водночас у квітні депутат Анатолій Іліщук підтвердив, що отримав від голови вказівку не приходити на засідання.

У квітні 2025 року на зборах обласного осередку політичної партії “Слуг народу” 30 членів партії одноголосно проголосували за відкликання Іліщука як депутата облради. Аргументували це неподанням звіту і відсутністю спілкування з виборцями.

У дописі Іліщука йшлося, що він та, ймовірно, ще кілька депутатів від фракції отримали “пряму вказівку не приходити до сесійної зали” від очільника обласного осередку партії Руслана Запаранюка, який також є начальником обласної адміністрації.

“Я, як свідомий депутат, розумію партійну дисципліну, свою відповідальність, але коли побачив пост голови ОВА, що це вибір депутатів – мене це обурило. Як і те, що спонукало віддавати такі розпорядження, котрі відверто шкодять нашому краю”, – йдеться у дописі Іліщука.

Ми вдруге звертались до пресслужби Чернівецької обласної адміністрації, щоб дізнатися позицію Руслана Запаранюка та як він коментує допис Іліщука. У пресслужбі тоді повідомили, що відповідь на це питання Запаранюк дав у публічному коментарі в день сесії, а “мотиви, з яких депутат Іліщук озвучує таку інформацію, невідомі”.

2 липня 2025 року стало відомо, що Іліщук — більше не депутат Чернівецької облради: його відкликали після конфлікту у “Слузі народу”.

Бойко звинувачував Запаранюка у своїй відставці

У вересні 2025 року ексголова Чернівецької облради Олексій Бойко заявив, що до того, як частина депутатів проголосували за дострокове припинення його повноважень, отримував погрози від ОВА, аби він залишив посаду.

Це все передбачено і спрогнозовано. Мене зняв безпосередньо губернатор ОВА [начальник ОВА, — ред]. Моє виховання не дозволить сказати, які етапи я пройшов у житті, хто мені погрожував і що мені говорили, щоб я цю посаду полишив”, — казав Бойко.

У пресслужбі ОВА у коментарі Суспільному повідомляли, що ОВА діє лише в межах повноважень, визначених законодавством України. І не втручаються в роботу обласної ради чи будь-якого іншого органу місцевого самоврядування.

Запаранюка несподівано звільнили…

8 січня указом президента Зеленського 47-річного Руслана Осипенка призначили на посаду начальника Чернівецької ОВА. Він родом з Луганщини й до цього призначення понад чотири роки очолював Нацполіцію Донеччини.

До того ОВА понад три з половиною роки очолював Руслан Запаранюк. На цю посаду він прийшов з крісла керівника регіональної філії “Ощадбанку”. Про можливі причини звільнення Запаранюка не повідомляли, а в указі президента йдеться про звільнення “за поданою ним заявою”.

До того, 3-го січня 2026 року, президент анонсував звільнення пʼяти голів ОВА – крім Чернівецької, ще й у Вінницькій, Дніпропетровській, Полтавській та Тернопільській областях.

Звільнення Запаранюка може бути повʼязане з відставкою екскерівника Офісу президента Андрія Єрмака, вважає політолог Анатолій Круглашов. За його словами, це може бути спробою президента дистанціюватися від “найбільш злоякісної в його репутації й авторитеті фігури”.

“Гадаю, призначення Запаранюка на посаду начальника ОВА не обійшлось без Андрія Пишного. Можна припустити, що його відставка повʼязана зі зміною конфігурації впливів на президента. Не буду казати, наскільки ці версії правдиві, бо я – політолог, а не конспіролог. Але це все стосується закритої й непублічної частини політики”, – каже Круглашов.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області