Сейсмолог, який передбачив катастрофу в Туреччині, спрогнозував великий землетрус у Росії у березні

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Протягом першого тижня березня на Землі не виключається землетрус магнітудою 8,5 і вище, який, зокрема, торкнеться російської Камчатки. Сейсмолог Френк Хугербітс із Нідерландів, який спрогнозував підземні поштовхи в Туреччині та Сирії, які призвели до руйнівних наслідків та великої кількості жертв, попереджає про сильний землетрус , який може статися на Землі на початку березня.

У прогнозі фахівця, опублікованому на YouTube-каналі SSGEOS, зазначається, що “мегаземлетрус” магнітудою 8,5 і вище може, зокрема, торкнутися російської Камчатки.

За його словами, до сейсмічної активності може призвести зближення критичної геометрії планет, що відбудеться у період із 2 по 5 березня. Є ймовірність підземних поштовхів у 12 точках земної кулі. Крім Камчатки також згадується північ Японії, західна частина Тихого океану, Філіппіни, Індонезія та інші локації.

Фахівець зазначає, що не намагається нікого налякати, а лише хоче попередити про можливість великих сейсмічних явищ на тлі критичної планетарної геометрії.

Варто нагадати, що за три дні до землетрусів у Туреччині та Сирії Хугербітс розмістив повідомлення у своїх соцмережах, у якому попередив, що “рано чи пізно у цьому регіоні трапиться землетрус магнітудою 7,5”. При цьому, інші сейсмологи та геологи в один голос стверджують, що вченим на сьогоднішній день невідомі способи, які дозволяли б робити точні короткострокові прогнози землетрусів.

Механізм виникнення землетрусів включає велику кількість фізичних та хімічних процесів, які постійно змінюються, що робить його максимально непередбачуваним. Щодо впливу небесних тіл на сейсмічну активність на Землі вчені вважають, що лише Місяць здатний впливати на цей процес, і то дуже умовний.

У науковому світі є кілька досліджень, у яких йдеться про несуттєвий вплив припливів, зумовлених, зокрема, положенням Місяця, на незначне посилення сейсмічної активності.

Нагадаємо, у мережі з’явилося відео величезного розламу земної кори в Туреччині після землетрусу: глибина тектонічного розлому становить 30 м, ширина – 200 м, а довжина – цілих 200 км.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області