Шахраї опанували новий вид шахрайства – за гроші обіцяють сприяти звільненню родичів з полону

За інформацією: Суспільне Чернівці.

В умовах воєнного стану злочинці не гребують скористатися ситуацією в країні та збагатитися на людському горі. Шахраї активно виманюють у довірливих громадян гроші за вигадані товари та послуги, актуальні в період війни. Однією із популярних схем є так зване «звільнення з полону» за переказ певної суми коштів. Щоб захиститися від неї – зверніть увагу на поради кіберполіції.

Зважаючи на активні бойові дії на території України, шахраї почали використовувати їх у своїх злочинних схемах. Використовуючи соціальні мережі та пабліки в різних месенджерах, злочинці вишукують оголошення, де користувачі пишуть про пошуки своїх рідних, які зникли безвісти в зоні бойових дій.

Шахраї телефонують або надсилають повідомлення авторам таких дописів і повідомляють, що розшукуваний родич перебуває в полоні. Маніпулюючи почуттями та емоціями своєї жертви, злочинці переконують, що за певну винагороду можуть посприяти у звільненні з полону і змушують переказати кошти на їхні рахунки.

Щоб уберегтися від таких шахрайських дій:

• обережно ставтеся до інформації від невідомих телефонних абонентів (особливо, якщо вони телефонують з номерів мобільних операторів іншої країни) і ретельно перевіряйте почуте;
• нікому не повідомляйте свою конфіденційну інформацію (в тому числі й фінансову), а також особисті дані захисників;
• обмежте введення номеру свого телефону в будь-які онлайн-форми на сайтах і в месенджерах;
• будьте обережні із запитами вашого банку щодо надання конфіденційної інформації в телефонному режимі та уважно читайте всі банківські повідомлення;
• використовуйте двофакторну автентифікацію для всіх своїх облікових записів.

У нацполіції наголошують: представники державних органів влади чи Збройних сил України не вирішують питання звільнення з полону шляхом викупу та не організовують жодного збору коштів з членів сімей полонених і їхніх близьких осіб. Якщо ви отримали підозрілий дзвінок з такою пропозицією – негайно припиніть розмову та повідомте поліцію за номером 102.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області