Що таке термопанелі фасадні?

Монтаж термопанелей замінює собою відразу три етапи будівельного процесу – вирівнювання, утеплення та облицювання зовнішніх стін. Цей матеріал справляється з такими різними та такими складними завданнями.

Ось що потрібно знати перед тим, як купувати термопанелі фасадні ціна якої та спосіб монтажу вас цілком влаштують.

Конструкція панелей

Вироби є плитами з жорсткого полімерного утеплювача з облицюванням під цегляну або кам’яну кладку.

В основі термопанелей спочатку лежав модифікований полістирол (пінопласт). Це недорогий матеріал, який добре зберігає тепло, але має невисоку густину і поступово руйнується при прямому контакті з водою. Згодом на зміну йому прийшов міцніший і жорсткіший, а також нечутливий до вологи, екологічно чистий екструдований пінополістирол.

Маючи високі теплоізоляційні та інші необхідні експлуатаційні властивості, відмінно зарекомендував себе в термопанелях пінополіуретан. Його слабка сторона – нестійкість до ультрафіолету. Однак на фасадах під шаром облицювання вплив сонячних променів йому не загрожує, а ось при зберіганні таких панелей залишати їх у розпакованому вигляді на сонці не можна.

Як обробний шар зазвичай виступає клінкерна плитка. Сировиною для неї служить високопластична сланцева глина, що практично не містить вапнякових домішок та солей. Випалення при температурі порядку +1200 °C робить структуру матеріалу дрібнопористою, що надає виробам особливої ​​міцності.

Клінкер має низьке водопоглинання (до 3%), морозостійкість (понад 300 циклів замерзання-відтавання), високу опірність зносу та хімічним впливам. Також термопанелі можуть бути оброблені декоративною плиткою з бетону з фактурою тієї ж клінкерної цеглини або природного каменю.

Фасадні термопанелі – матеріал, який має наступні особливості:

  • теплоефективний;
  • пожежобезпечний;
  • екологічно чистий.

Продукція утворює суцільне облицювання без містків холоду, стійке до високих і низьких температур, впливу атмосферних та біологічних факторів. Таке оздоблення виглядає акуратно та естетично, а крім того, підвищує шумоізоляційні властивості огороджувальних конструкцій.

Плюси та мінуси термообліцювання

Головний плюс застосування подібної обробки – це суттєве (до 30%) скорочення витрат на опалення будинку. Здешевити та значно прискорити процес облицювання дозволяє відсутність необхідності тинькувати стіни, бо технологія установки панелей передбачає коригування навіть виражених нерівностей на базовій поверхні.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області