Шкарлет “здувся”. Замість нього новим міністром освіти може стати освітянин-десантник Оксен Лісовий

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Напередодні, 17 березня, з’явилася інформація про відставку очільника Міністерства освіти та науки Сергія Шкарлета. ЗМІ та нардепи водночас повідомляли, що серед ймовірних кандидатів на посаду міністра освіти — директор Малої академії наук Оксен Лісовий. NV зібрав, що відомо про потенційного нового очільника МОН.

Син дисидентів

Оксен Лісовий народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині відомих дисидентів Василя і Віри Лісових. За два тижні до його народження радянська влада заарештувала батька, який виступив з відкритим листом на захист шістдесятників, а матір за це була звільнена з роботи в Інституті педагогіки. Василь Лісовий провів у таборах та засланні 11 років і був звільнений у липні 1983-го.

«Участь у війні проти імперії, не по своїй волі, я почав брати за тиждень до свого народження. Саме тоді КДБ заарештувало мого батька. … За свою інтелектуальну діяльність він отримав загалом 11 років тюрем і заслань у Сибір. Відповідно я ріс в атмосфері війни у формі інтелектуального спротиву імперському суїцидальному абсурду», — розповідав Оксен в одному зі своїх інтерв’ю.

Освітянин-десантник

Оксен Лісовий з 2010 року обіймає посаду директора Національного центру Мала академія наук України (МАН).

За даними НАН, він має ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія, філософія культури), а у 2015 році отримав вчене звання доцента.

У 2012 році Лісовий став лауреатом Державної премії України в галузі освіти, у 2021-му отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України.

У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого в Україні Музею науки, який відкрили на ВДНГ у Києві.

Оксен Лісовий вже близько року бере участь у бойових діях, одночасно виконуючи обов’язки директора МАН.
З початком повномасштабного російського вторгнення він долучився до війська як доброволець у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ. Зокрема у своєму Фейсбуці він розповідав про участь у боях на сході, в районі агломерації Слов’янськ — Краматорськ — Дружківка та поблизу Кремінної.

В інтерв’ю Вікнам Лісовий розповідав, що виконує бойові завдання командира підрозділу, але не отримує заробітну плату від ЗСУ, а зберігає основне місце роботи, виконуючи обов’язки дистанційно.

Фото: Фейсбук Оксана Лісового

Фото: Фейсбук Оксана Лісового

Фото: Фейсбук Оксана Лісового

Фото: Фейсбук Оксана Лісового

Фото: Фейсбук Оксана Лісового

«Я завжди усвідомлював, що настане час захищати нашу землю від російських загарбників і з плином часу лише зміцнювався у цій думці. Після перемоги планую продовжити боротися на освітній передовій», — каже він.

«До повномасштабного вторгнення РФ Оксен дбав про обдарованих дітей і обіймав посаду директора Національного центру МАН. Тренер із фехтування, вчитель, фахівець бібліотечно-інформаційних систем і кандидат філософських наук виховує двох синів, а наразі мужньо боронить свободу України на фронті», — писали про нього у МОН.

Замість Шкарлета

Соцмережі позитивно відреагували на можливе призначення Оксена Лісового міністром освіти.

«Аж я завмерла від цієї новини: якщо на місце Шкарлета справді заступить Оксен Лісовий, це буде друге, після Залужного, кадрове рішення Зеленського, за яке йому боги історії простять купу гріхів. Ніколи ще, за всі роки незалежности, українська освіта не була в руках, настільки ідеально, просто бозею самим для неї скроєних. Тримаймо кулачки», — відреагувала на останні новини відома письменниця Оксана Забужко.

«Оксен Лісовий має велику довіру в середовищі. Не в останню чергу через успішні проєкти в МАН. Та найголовніше, що він справді переймається розвитком освіти. І якщо він справді серед кандидатів, я думаю, що чимало професійних людей будуть готові допомагати йому», — прокоментував можливе призначення ексзаступник міністра освіти й науки Єгор Стадний.

Відставка Шкарлета: що відомо

Ввечері у п’ятницю, 17 березня, з’явилася інформація, що Сергій Шкарлет йде з посади міністра освіти та науки України. Про це зокрема писала нардепка від Голосу Інна Совсун, а також Українська правда з посиланням на джерела у владі. Очікується, що Шкарлет сам подасть заяву про відставку з посади.

Водночас з’явилася інформація про ймовірних кандидатів на посаду міністра освіти.

За даними джерел УП на посаду розглядають:

— директора Малої академії наук України, добровольця 95-ї бригади ДШВ Оксена Лісового;
— держсекретарку МВС, кандидатку у мери Хмельницького від Слуги народу і декана факультету початкової освіти та філології ХГПА Інну Ящук;
— нардепку від Слуги народу, очільницю підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, докторку юридичних наук і професорку КНУ Юлію Гришину.

Нардеп від фракції Голос Ярослав Железняк писав, що міністром освіти стане саме Оксен Лісовий.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області