За інформацією: Суспільне Чернівці.
Василь Гончар. facebookВасиль Гончар
Із січня 2025 року на Буковині має запрацювати філія Подільського лісового офісу. До неї увійдуть чотири лісгоспи області, які стануть надлісництвами. Працівників лісгоспів до кінця року переведуть у новостворені структури за їхніми заявами.
Про це у коментарі Суспільному розповів директор Подільського офісу Василь Гончар.
Що зміниться
Після реформи лісової галузі, яка завершилася торік, замість лісогосподарських підприємств в країні утворити дев'ять регіональних лісових офісів з філіями у межах державного підприємства "Ліси України".
Так Чернівецька область разом із Хмельницькою та Тернопільською увійшли до Подільського лісового офісу. Загалом в офісі працюють три тисячі людей, 1 300 з них – на Буковині.
"Лісгоспи у це підприємство увійшли філіями. Зараз вже в межах ДП "Ліси України" проходить реорганізація: ліквідовуються філії, а замість них створюються надлісництва", – каже Гончар.
Зараз в області є чотири філії: Сокирянське, Берегометське, Путильське та Чернівецьке лісові господарства. З наступного року вони будуть не філіями, а надлісництвами.
Що буде з працівниками
У грудні усіх працівників повідомлять про те, що їх переводитимуть у філію "Подільський лісовий офіс". Гончар каже, в новій структурі вже працюють 15 людей, які займаються переведенням. Це економісти, бухгалтери та кадровики. Він запевнив, що звільняти людей не будуть.
"Це потрібно, щоб усунути бюрократію. У нас люди обіймають різні посади, але повторюють функції одне одного. У нас за механізацію відповідає і механік, і головний інженер, то це все буде спрощено. Кількість посад не міняється, а міняється сама структура. У надлісництвах не всі посади називатимуться, як у філіях, й люди виконуватимуть різні функції", – каже Гончар.
Також зараз у кожному лісгоспі є, наприклад, служба головного лісничого. Після реорганізації такий відділ створять один у межах філії Подільського офісу. Гончар каже, у новій структурі працюватимуть ті ж працівники, а адмінперсонал філій перейде в інші відділи.
"Про скорочення людей ніхто не говорить. Всі будуть переведені на роботу в нову структуру. Тим паче, що ми потребуємо працівників, які мають лісогосподарську освіту. У нас є близько 40 вакансій. Це, не враховуючи того, що у нас працюють пенсіонери, яких немає ким замінити", – каже Гончар.
Читати ще
Читати ще
Скільки коштують дрова на Буковині та які породи дерев краще обрати для опалення
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]