Що буде з водою у Чернівцях у випадку тривалої відсутності електрики: у водоканалі розповіли про ситуацію

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях через перебої з електрикою двічі повністю зупинялися насоси на водогоні. Але поки у Чернівцях не було серйозних проблем з водою. Про це під час звіту розповів начальник “Чернівціводоканал” Андрій Колесник, пише МБ.

За його словами, у водоканалі розроблено кілька варіантів дій у разі блекауту.

“У країні йде війна – і ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій. На сьогодні у нас розроблено декілька алгоритмів за різних ситуацій. Але при будь-якому розвитку подій чернівчани будуть забезпечені денними нормами питної та технічно води. Буде організоване підвезення води у певних точках, щоб забезпечити людей питною водою. Але у разі тривалої відсутності електрики не зможемо забезпечити централізоване водопостачання”, – зазначив Андрій Колесник.

До чернівчан вкотре звертаються із проханням мати запас питної води на дві-три доби та запас технічної води.

“Ми отримали потужні генератори від міст Ясси та Сучава. Але ми зможемо скористатися генераторами лише для того, щоб підняти воду з інших джерел для можливості доставити її людям. Водоканал не може працювати автономно лише на генераторах, якщо немає електрики”, – зазначив посадовець.

У водоканалі розповідають, що вже були зупинки всіх насосів через відключення електрики.

“Ми вже пережили два серйозних моменти під час війни, коли була зупинка усіх насосів на водогоні. Незважаючи на це, місто отримувало воду. Але якби не було відновлено енергопостачання водогону, ми би перейшли на підвезення води. Всім відомо, що ситуація із енергосистемою дуже складна. Минулого тижня у нас була зупинка усіх насосів на водогоні. Якби не модернізація обладнання, ситуація могла би бути значно гіршою. Перший блекаут – кілька тижнів тому – пережили складніше. Ми мали тоді вісім поривів на двох водогінних магістралях. На жаль, кожна зупинка потужного насосного обладнання призводить до наслідків”, – пояснив Андрій Колесник.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області