Що саме має надати Захід, аби реально допомогти Україні розбити росіян — Том Купер назвав зброю

Від мільйонів снарядів до швидкісних ракет — австрійський військовий аналітик перелічив реальні потреби української армії.

ЗСУ потрібні не F-16, а артилерійські снаряди, причому у величезній кількості.

Про це австрійський військовий аналітик Том Купер сказав в ексклюзивному інтерв’ю NV, говорячи про озброєння, необхідне зараз Україні для зміни ситуації на фронті.

«У січні, лютому та березні було чітко продемонстровано, що передусім вам потрібно безліч артилерійських снарядів. І я не маю на увазі просто відправляти вам щомісяця 100−200 тис. або 300 тис. снарядів. Я маю на увазі мільйони снарядів на місяць, доки у вас не буде настільки багато снарядів, що вашим військовим не доведеться думати про їх витрату», — сказав Купер.

Він додав, що це перша важлива позиція потреб ЗСУ, адже «артилерія вбиває росіян великою кількістю». «І єдиний спосіб змусити Росію відступити з України — знищити російську армію», — пояснив він.

Другий позиція — важке піхотне озброєння, а саме автоматичні гранатомети і важкі кулемети.

Третя позиція — важка техніка, зокрема танки і бронетранспортери. «Зараз ви все ще оснащені озброєнням 2-го класу від НАТО, — пояснив Купер. — Ви отримуєте старі танки, отримуєте старі бронетранспортери, вам не вистачає достатньо бойових машин піхоти. Ви тільки зараз отримаєте кілька дійсно сучасних бойових машин піхоти зі Швеції [СV90], які мають 40-міліметрову гармату. Це дійсно фантастична техніка, і вона дуже добре захищена. Саме це вам потрібно для просування та інших операцій».

Четверта позиція — системи ППО такого типу, як Patriot, як IRIS-T, як NASAMS, а також більше систем Hawks. Адже Україні потрібна система ППО, яку армія зможе переміщати разом із військами на фронті.

П’ята позиція — набагато краща зброя, ніж далекобійні британські ракети Storm Shadow, HIMARS та інші, бо усі вони, за словами Купера, повільні.

«Storm Shadow рухається зі швидкістю 800−900 км/год. Ракети HIMARS також мають відносно низьку швидкість. Вам потрібна зброя, яка буде швидшою, і потрібно вона у великих кількостях», — пояснив військовий аналітик.

Він зауважив, що наразі на озброєнні існує тільки одна ракета, яка буде швидшою — Rampage ізраїльського виробництва, яка є гіперзвуковою, і має дальність ураження понад 150 км. «Ви запускаєте її з, скажімо, F-16. Вона летить майже балістично на відстань 150 км і точно вражає ціль», — додав Купер.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області