Сильна віра у Перемогу, висока довіра до Зеленського, рекордна підтримка НАТО та якими бачать українці пріоритети відбудови країни

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Всеукраїнське опитування Міжнародного республіканського інституту (МРІ) свідчить про стійку довіру до президента Зеленського, зростання підтримки членства в НАТО та впевненість, що Росія має заплатити за післявоєнну відбудову України.

Українці висловлюють рекордну підтримку щодо членства України в НАТО – 82%. Це на 10% більше порівняно з опитуванням у червні 2022 року і на 23% порівняно з даними за квітень 2022 року.

91% українців схвально оцінюють діяльність Президента Володимира Зеленського. 97% громадян вірять у перемогу у війні з Росією, а 74% вважають, що Україна збереже всі території в межах своїх міжнародно-визнаних кордонів станом на 1991 рік.

“Попри безперервні атаки Росії впродовж року повномасштабної війни, українці бачать майбутнє України позитивно і хочуть брати участь у процесах відбудови, – зазначає Майкл Дракмен, директор МРІ в Україні. – Саме громадяни та місцева влада зможуть знайти найкращі рішення щодо того, як відродити міста й селища після закінчення війни».

Згідно з результатами опитування, 54% українців вважають, що рішення про відбудову мають ухвалювати жителі зруйнованих міст і селищ, тоді як 37% виступають за те, щоб ці рішення ухвалювали органи місцевої влади.

При цьому українці вважають, що саме Росія повинна заплатити за проведення післявоєнної відбудови. 89% переконані, що відновлення пошкодженої інфраструктури має фінансуватися за рахунок конфіскованих російських активів або репарацій.

Повне опитування можна переглянути тут.

Методологія

Опитування проводилося Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних дослідженьМіжнародного республіканського інститутупо всій Україні (крім окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) у період з 1 по 5 лютого 2023 року методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів.​ Всього було опитано n=2,000 жителів України віком 18 років і старше.  До вибірки не включені громадяни, які наразі перебувають за межами України.​ Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками з використанням даних Державної служби статистики України на 1 січня 2021 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.0%.​ Коефіцієнт досяжності респондентів – 16%. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області