Сім небезпечних ускладнень при грипі та застуді — і як їх лікувати

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Більшість людей хворіють на грип протягом 3−5 днів, одужують самостійно і їм не потрібно звертатися за медичною допомогою. Хоча більшість людей, які захворіли на грип, одужують за кілька днів, у деяких можуть розвинутися небезпечні для життя ускладнення. Люди, найбільш схильні до ризику при захворюванні на грип – діти віком до 5 років, літні люди старше 65 років, людей з ослабленим імунітетом і вагітні.

Видання НВ розповідає про поширені ускладнення грипу, про які слід знати, щоб вчасно вжити заходів та залишатися у безпеці.

Пневмонія

Люди з ускладненнями грипу найчастіше потрапляють до лікарні, бо вірус переростає у пневмонію.

Бактеріальна пневмонія може розвинутись, коли вірус грипу поширюється на нижні дихальні шляхи, що призводить до утруднення дихання, яке може вимагати додаткового кисню.

Пневмонія може викликати озноб, температуру, біль у грудях та пітливість. У вас може бути кашель із зеленим або кривавим слизом.

Ви можете помітити почастішання пульсу, а ваші губи або нігті можуть мати блакитний відтінок через нестачу кисню. Інші симптоми включають задишку та гострі болі в грудях при глибокому вдиху. Літні люди можуть помітити біль у животі.

Коли ви заражаєтеся бактеріальною інфекцією грипу, ваші симптоми можуть спочатку покращити. Потім вони погіршуються із високою температурою, посиленням кашлю.

Пневмонія може тривати протягом приблизно 2 тижнів або навіть довше у маленьких дітей, літніх людей і тих, у кого ослаблена імунна система. Навіть здорові люди можуть відчувати втому або слабкість протягом місяця або більше після того, як їх легені очистяться.

Бронхіт

У легких випадках грипу вірус потрапляє в організм через ніс або рот і вражає верхні дихальні шляхи: порожнину носа, пазухи, горло і горло. Але іноді він може поширитися на дихальні шляхи, що ведуть у легені, трахею та бронхи, що створює основу для бронхіту.

Якщо у вас розвинеться цей стан, ви можете виявити, що кашляєте зі слизом, відчуваєте задишку і можливо навіть хрипи при диханні. Інтенсивний кашель при бронхіті може бути незмінним, іноді затяжним до трьох тижнів.

Інгалятори та засоби від кашлю, що відпускаються за рецептом або продаються без рецепта, можуть допомогти вам впоратися з дискомфортом та полегшити дихання, поки ви переживаєте його.

Ризик серцевих захворювань

Приступ грипу також пов’язаний з підвищеним ризиком серцевого нападу, а також рідкісними випадками запалення в головному мозку або м’язах.

“Грип може викликати всі ці проблеми, не пов’язані з легкими, про які люди зазвичай не думають”, – сказав Чін-Хонг.

Дослідження, проведене у 2018 році, показало , що у пацієнтів у шість разів вища ймовірність серцевого нападу через тиждень після зараження грипом, ніж будь-якої миті протягом року до або через рік після зараження.

Чин-Хонг сказав, що лікував людей з грипом, у яких розвинувся енцефаліт – небезпечне запалення головного мозку, яке може бути спричинене вірусними інфекціями – або міозит, що викликає хворобливе ослаблення м’язів.

Зневодненість

Одна з причин, чому так важливо пити рідини під час грипу: температура зневоднює вас, а блювання і діарея можуть погіршити ситуацію. Це зневоднення може досягати рівня, при якому люди втрачають спрагу і стають настільки слабкими, що втрачають здатність пити.

Пити більше рідини, навіть якщо ви не відчуваєте спраги, важливо для запобігання зневодненню, цього можна досягти, приймаючи більше рідини у вигляді супів або розчинів для пероральної регідратації.

Зневоднення вважається невідкладним станом, якщо ви відчуваєте сильну слабкість, запаморочення, сплутаність свідомості або бачите велику кількість крові у слизу чи блюванні. У таких випадках найкраще рішення — звернутися до відділення невідкладної допомоги та якнайшвидше отримати рідину внутрішньовенно.

Неврологічні ускладнення

У непростих випадках вірус грипу може призвести до запалення головного мозку, відоме як енцефаліт, який може вплинути на вашу здатність не спати, думати, концентруватися, запам’ятовувати і навіть контролювати певні м’язи.

За даними Національного інституту неврологічних розладів та Інсульту США , це може навіть призвести до судом. На жаль, іноді ці ускладнення можуть призвести до незворотного пошкодження головного мозку та інвалідності.

Неврологічні проблеми від грипу зустрічаються рідко, і діти із супутніми хронічними неврологічними захворюваннями, такими як епілепсія та церебральний параліч, як правило, найбільш уразливі.

Лікарі лікують неврологічні проблеми, виходячи з першопричини, що може означати призначення противірусних препаратів на лікування грипу. У разі судом лікарі також можуть запропонувати використовувати протисудомні препарати.

Синусіт

Синусит – це запалення пазух, найчастіше спричинене вірусною чи бактеріальною інфекцією чи алергією.

Синусит є одним із найпоширеніших захворювань. Синусит може виникати в будь-якій з чотирьох груп пазух: верхньощелепної, гратчастої, лобової або клиноподібної. Синусит майже завжди виникає у поєднанні із запаленням носових ходів (ринітом), і деякі лікарі називають це захворювання риносинуситом. Він може бути гострим чи хронічним.

Синусит вважається гострим, тобто короткочасним, якщо ви повністю одужали менш як за 30 днів.

У людей з імунною системою, що нормально функціонує, гострий синусит зазвичай викликається вірусною інфекцією.

Коли носові пазухи запалюються, у вас можуть виникнути виділення з носа, закладеність носа, жовті або зелені соплі, кашель та неприємний тиск на обличчя.

Отит

Вушні інфекції набагато частіше трапляються у дітей, ніж у дорослих. Це пов’язано з незрілістю імунної системи, частішими інфекціями верхніх дихальних шляхів, контактами з іншими немовлятами та анатомічними факторами, що полегшують попадання бактерій з горла у вухо. Мікроорганізми є основними збудниками гострого середнього отиту.

За даними клініки Майо, це може призвести до болю у вухах, втрати рівноваги та тимчасової втрати слуху.

У дорослих поширений пульсуючий біль. У більшості дітей із запаленням у середньому вусі також відзначається досить висока температура, найчастіше вона перевищує 38-39 градусів за Цельсієм.

Лікар може також перевірити наявність рідини в середньому вусі за допомогою пневматичного отоскопу, який нагнітає невелику кількість повітря на барабанну перетинку. Це повинно змусити барабанну перетинку рухатися вперед та назад. Барабанна перетинка не рухатиметься так легко, якщо всередині вуха є рідина.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області