Ситуація у Соледарі критична, будівлі щодня переходять з рук в руки – CNN

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Соледарі Донецької області ситуація критична, а кількість загиблих настільки велика, що “ніхто не рахує”.

Про це повідомляє УП з посиланням на видання CNN, яке поспілкувалося з військовослужбовцем 46 аеромобільної бригади ЗСУ. З міркувань безпеки CNN не називає ім’я військового.

“Ситуація критична. Складна. Ми тримаємося до останнього”, – розповів солдат 46 аеромобільної бригади, яка очолює боротьбу за утримання Соледара.

Військовослужбовець описав динамічне поле бою, де будівлі щодня переходять з рук в руки, а підрозділи не можуть відстежувати зростання кількості загиблих.

“Ніхто вам не скаже, скільки є загиблих і поранених. Тому що ніхто не знає достеменно. Жодна людина. Ні в штабі. Ніде. Позиції беруться і здаються постійно. Те, що сьогодні було нашим будинком, завтра стає будинком “Вагнера”. У Соледарі ніхто не рахує загиблих”, – сказав він.

За словами військовослужбовця, станом на вечір 10 січня було незрозуміло, яку частину міста утримують росіяни.

“Ніхто точно не може сказати, хто куди перемістився і хто що утримує, тому що ніхто достеменно не знає. У місті є величезна “сіра зона”, яку всі стверджують, що контролюють, але це порожні слова”, – повідомив він.

За його словами, українці втратили багато військовослужбовців у Соледарі, але їхні лави поповнюються, оскільки бої за місто тривають.

“Особовий склад наших підрозділів оновився майже наполовину, більш-менш. Ми навіть не встигаємо запам’ятовувати позивні один одного (коли прибуває новий особовий склад – ред.)”, – додав солдат.

Нагадаємо, 9 січня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Збройні сили в Соледарі Донецької області виграли для України додатковий час та додаткові сили. Ввечері 10 січня речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що Сили оборони працюють на максимальне виснаження російських військ біля Соледара на Бахмутському напрямку, щоби навіть мінімальні успіхи ворога стали його поразкою.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що бої за Соледар і Бахмут показують, наскільки важливо посилити військову підтримку України у війні проти Росії.

Про це він сказав на брифінгу з главою Єврокомісії у середу, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Останніми днями ми бачили запеклі бої довкола Бахмута та Соледара на сході України. Це показує ще раз сміливість українських військових, які воюють для захисту своєї батьківщини. Це також показує, наскільки життєво важливо, що ми посилюємо нашу військову підтримку України”, – сказав Столтенберг.

Він привітав останні оголошення США, Франції та Німеччини про те, що вони невдовзі передадуть бойові машини піхоти і легкі танки Україні, а також безпрецедентну підтримку усіх союзників НАТО і країн-членів ЄС.

“Наша підтримка створює реальну різницю на полі бою. У цей ключовий час війни ми повинні робити значно більше, значно швидше”, – сказав Столтенберг.

У середу ЄС і НАТО оголосили про створення робочої групи для спільного захисту критичної інфраструктури.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області