За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці
На Буковині 11 людей користуються послугами муніципальної няні. Програма передбачає грошову виплату сім’ям з держбюджету на догляд за дитиною.
Про це в ефірі Українського радіо. Буковина розповіла директорка департаменту соціальної політики Чернівецької міськради Наталія Фрунзе.
За її словами, у червні 2024 року Кабмін розширив перелік родин з дітьми, які можуть скористатися послугами муніципальної няні. Тепер програма поширюється на дітей-переселенців, яким ще не виповнилося трьох років, а також на родини, в яких є діти до 6 років, що потребують особливого догляду. Батьки із громад, де немає дошкільного навчального закладу, також можуть подати заявку.
За словами Фрунзе, згідно з постановою, батьки не мають права бути муніципальною нянею. Але часто нянею стає, до прикладу, бабуся.
"У нас на сьогодні послугу отримує 11 людей. Батьки звітують, приносять довідки до нас в департамент і отримують компенсацію з державного бюджету. Для порівняння у Дніпрі таку послугу отримують 37 людей. Ми в рази менше місто і, крім цього, не всі можуть скористатися, тому що умови для отримання складні", — каже Фрунзе.
За словами директорки департаменту, оплата няні за одну дитину в місяць в середньому — 7100 гривень. З цих грошей вона має сплатити Єдиний податок за ФОП та ЄСВ. Водночас няня може доглядати за трьома дітьми.
Олена Костюк, яка надає послуги муніципальної няні з 2023 року, розповіла, що важко знайти клієнтів.
"Я співпрацювала зі знайомими, у яких перша група інвалідності. Але від держави часто затримували гроші, тому люди починали переживати і відмовлятися від послуг. До того ж дуже важко знайти таких клієнтів, тому що люди із першою та другою групою інвалідності рідко народжують. Крім того, важко знайти маму-переселенку, яка працює. А це вимагає програма", — каже Олена.
Хто має право на компенсацію послуги «Муніципальної няні»
Соціальну послугу можуть отримати батьки/опікуни дитини до трьох років з таких категорій:
- з інвалідністю;
- дитина, хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи;
- має рідкісні орфанні, онкологічні, онкогематологічні захворювання;
- має тяжкі психічні розлади;
- має цукровий діабет I типу;
- дитина, яка отримала тяжку травму;
- потребує трансплантації органа, паліативної допомоги та іншого;
- якщо один із батьків/опікунів має інвалідність I чи II групи і потребує допомоги у догляді за дитиною до трирічного віку.
Який порядок отримання послуги
Першочергово треба самостійно знайти няню, яка доглядатиме за дитиною. Укласти з нею у письмовій формі договір.
Протягом місяця після підписання договору з нянею, батькам необхідно звернутись до місцевого органу соцзахисту за місцем проживання і надати відповідні документи.
Читати ще
Читати ще Стало відомо, скільки людей на Буковині отримали кредит на житло за держпрограмою єОселя
Читати ще Як на Буковині отримати екстрену допомогу постраждалим від домашнього насильства
Читати ще Вже виховала понад 10 дітей: досвід патронатної виховательки з Буковини
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]