Справам про розкрадання гуманітарної допомоги на Буковині в час війни бракує прозорості. Чи розуміє це прокурор області Ковальський?

Кримінальні провадження щодо виявленню фактів незаконного використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку в час війни закриті за сімома замками. Принаймні таке враження складається із звіту прокурора Чернівецької області Антона Ковальського на сесії Чернівецької обласної ради.

З 21 провадження закрито вже шість. Причому, при мінімумі публічності (якщо вона взагалі є), хоча громадський резонанс таких розкрадань на Буковині був доволі широким. Згадаймо лише про корупційні розкрадання гуманітарки в “Олімпії” та зникнення гуманітарних автомобілей “швидкої допомоги” за участю посадовців команди колишнього керівника Чернівецької ОВА Сергія Осачука. Можливо, ці справи цілком обгрунтовано закриті (або завершені), але чому про це належним чином не проінформована громадськість Буковини?

За словами Антона Ковальського, упродовж воєнного стану розпочато розслідування у 21 кримінальному провадженні, з яких 7 передано до суду (з них: 6 у 2023 році), 6 закрито, у 4 триває досудове слідство.

Може Чернівецька обласна прокуратура вустами своєї пресслужби, на третьому році війни, нарешті дасть більш розгорнуту відповідь ЗМІ Буковини у цих провадженнях (вже переданих до суду і закритих), щоб зняти всі запитання? Сподіваємося, що так і буде.

Втім варто відзначити, що завдяки скоординованим заходам загальний рівень злочинності в області становив 85,7 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення, що значно нижче, ніж по державі (115,5). Водночас, з огляду на умови воєнного стану, міграційні процеси та низьку базу порівняння 2022 року, в 2023 році було зареєстровано на 28,2% більше кримінальних правопорушень (7632 проти 5955). У державі цей показник збільшився на 31,1%.

Прокурор області також повідомив, що рівень злочинності в області становить 53,2 кримінальних правопорушення на 10 тисяч населення, що значно нижче загальнодержавного показника (63,9).

Антон Ковальський висловив занепокоєння щодо збільшення на 31,0 % кількості кримінальних правопорушень проти громадського порядку та моральності; на 29,6 % — у сфері господарської діяльності; на 28,1 % — проти життя і здоров’я особи; на 22,2 % — проти власності; на 32,1 % — злочинів, вчинених неповнолітніми.

Одночасно керівник правохоронного відомства наголосив, що завдяки вжитим координаційним заходам вдалося досягти зменшення кількості вимагань на 85,7 %, розбоїв — на 66,7 %, крадіжок — на 14,4 %, кримінальних правопорушень, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння, — на 13,1 %.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області