США відмовилися передати Україні польські винищувачі МіГ-29 після втручання Китаю — ЗМІ

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Польщі з подачі США вирішили не передавати Україні винищувачі МіГ-29 у травні цього року після негласного втручання Китаю, пише The Spectator з посиланням на джерела, близькі до керівництва КНР.

За даними співрозмовника видання, Вашингтон і Пекін домовилися, що якщо США не допустять відправки польських винищувачів Києву, Китай зробить усе можливе, щоб «знешкодити ядерну загрозу» з боку Росії на оперативному рівні, цитує публікацію НВ.

«Це спрацювало. США вирішили, що постачати літаки — це надто далеко», — зазначило джерело в Китаї.

Видання нагадало, що спочатку США підтримали пропозицію про передачу Польщею МіГ-29 в обмін на сучасніші західні винищувачі для Варшави. Однак через добу Вашингтон різко змінив позицію, назвавши ідею «неприйнятною».

Домовленості між Пекіном та США побічно також підтверджує той факт, що країни НАТО передають українській армії велику кількість озброєнь, але всіляко стримують постачання штурмовиків, гелікоптерів, танків та ракет далекого радіусу дії.

6 березня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що країни НАТО отримали дозвіл на відправку винищувачів Україні на тлі повномасштабного вторгнення Росії. Він також зазначив, що США ведуть переговори з Польщею щодо того, що НАТО могло б зробити для задоволення їхніх потреб, якщо вони вирішать надати винищувачі українцям.

Адміністрація Байдена спочатку вказала, що МіГ-29, які зараз перебувають у Польщі, можуть бути перекинуті Україні для надання підтримки з повітря, але натомість Пентагон відправив їх на базу США в Німеччині, вважаючи, що літаки — не найефективніша зброя, і польський план їхнього відправлення Україні може мати «високий ризик» ескалації війни.

Пізніше цього ж дня у Польщі заявили, що не передаватимуть Україні свої винищувачі.

Після низки емоційних заяв Києва та Варшави, Вашингтон, 9 березня, в особі представника Пентагону Джона Кірбі остаточно відкинув передачу Україні польських винищувачів.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області