Стало відомо, як загинув легендарний боєць “Да Вінчі” – Дмитро Коцюбайло

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Відомі фотографи Костянтин і Влада Ліберови розповіли деталі загибелі українського Героя Дмитра Коцюбайла, відомого під позивним “Да Вінчі”. Захисник України загинув під час обстрілу росіян.

“Позавчора ти на моїх очах в’їхав на танку у ворожу посадку, а після цього повів за собою на штурм людей. І вони пішли, не роздумуючи, бо вірили своєму командиру. На наступний день ти голими руками з однієї баклажкою води гасив загорівся танк з повним БК, коли всі боялися навіть наблизитися до нього. Герой України. Найкращий з найкращих. Воїн. Друг. Легенда”, – йдеться у дописі фотографів в Instagram, пише УНІАН.

Вони зазначили, що загинув воїн у них на очах під час обстрілу.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Костянтин і Влада Ліберови (@libkos)

“Ти сказав нам залишитися в укритті. Вибухи, багато вибухів. Через хвилину крики: “Медика! Медика! Да Вінчі!”. Ми до останнього вірили. Ми до останнього молилися. Ти був найсміливішим, найвідчайдушнішим з усіх, кого ми знали. Ти здавався безсмертним. До кінця днів ми будемо пишатися тим, що знали тебе. Герої не гинуть”, – зазначено в повідомленні.

Загибель бійця “Да Вінчі” – що відомо

7 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що у боях за Донбас загинув Герой України, який очолював власний підрозділ” Вовки да Вінчі”, Дмитро Коцюбайло.

Коцюбайло був першим добровольцем, який прижиттєво отримав звання Героя України.

Народився “Да Вінчі” на Івано-Франківщині, в селі Задністрянське, а на війну відправився у 18 років – відразу після Майдану і Революції Гідності.

Встиг повоювати за Покровськ, Піски, Савур-Могилу, отримав важке поранення від танкового обстрілу. У 21 рік Дмитро став наймолодшим командиром роти, очоливши 1-у штурмову роту ДУК “Правий сектор”.

2021 року Зеленський нагородив Коцюбайла званням Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області