Стало відомо куди сьогодні потрапляли ракетами і дронами рашисти та що буде зі світлом. Київська ГЕС стоїть – експерт Центру Разумкова

26 серпня вранці РФ здійснила атаку на українську критичну інфраструктуру, зокрема пов’язану з енергетикою, як на генерацію, так і на системі розподілу електроенергії в Україні. Причому більше постраждали саме об’єкти системи розподілу, ніж генерації. Про це NV розповів Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.

На його думку, метою ворога було ускладнити перетік електричної енергії з заходу на схід. «Це схожий сценарій, як був у 2022 році, — пояснює експерт. — Плюс вони [росіяни] доповнили атаку ударами по певних достатньо великих об’єктах генерації».

Омельченко не вдається у деталі і зазначає, що необхідні ремонтні роботи наразі вже розпочалися.

А от про експорт електроенергії, який Україна мала б відновити днями, поки що можна забути. «Після цієї атаки зрозуміло, що ні про який експорт не може йтися взагалі, оскільки збільшився дефіцит потужності в системі», — додає Омельченко.

Повністю оцінити завдані пошкодження і руйнування внаслідок ворожої атаки 26 серпня можна буде приблизно впродовж доби, зауважує експерт.

«Головне, що ситуація контрольована на сьогодні в Укренерго. Ніякого блекауту не сталося. Це були екстрені відключення по команді. Тобто руйнування дійсно значні», — зазначає експерт.

«Вражені великі об’єкти з генерації і розподілу на заході України. Але, знову ж таки, детальніше не можу говорити», — додає Омельченко.

Він наголошує, що інформація про загрози блекаутів на кілька діб в Україні, яка розповсюджується у телеграм-каналах, є фейковою і не відповідає дійсності, а ситуація в енергосистемі залишається контрольованою.

«Це вимушені екстрені відключення, щоб збалансувати енергетичну систему, щоб зберегти її цілісність. І це основне. Тепер Укренерго буде аналізувати ситуацію і думати, яким чином її збалансувати надалі за рахунок вже, мабуть, не екстрених, а переходу поступового до планових відключень», — пояснив експерт.

Як повідомлялось раніше, вранці в понеділок, 26 серпня, у Києві, Харкові, Кропивницькому, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Івано-Франківську та низці інших міст прогриміли вибухи через ракетну атаку армії країни-агресора РФ. Ворог задіяв БПЛА, крилаті ракети та балістику. Це стало однією з найбільш масштабних атак загарбників з початку повномасштабного вторгнення.

Уранці 26 серпня російська армія здійснила масовану ракетну та дронову комбіновану атаку на інфраструктуру України. Вибухи або удари зафіксували у 14 областях України.

Про це повідомили журналісти «Суспільного».

В Офісі Генпрокурора відкрили 6 кримінальних проваджень, пов’язаних із постраждалими та загиблими внаслідок масованого обстрілу. Розслідування проводять за фактами порушення законів та звичаїв ведення війни.

За даними КМВА, атака розпочалася близько 03:00 ночі з запуску «шахедів». До 10 дронів почали заходити в Київ з різних напрямків, однак їх знищили на підступах. З 05:00 росіяни підняли у повітря 11 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, що можуть одночасно носити на собі до 8 ракет.

Трогательное видео – во время воздушной тревоги люди в киевском метро поют «Як тебе не любити, Києве мій!»

Третий год под бомбами украинцы остаются собой и подают пример мужества и сплоченности✊❤️🇺🇦 pic.twitter.com/F8GeF666gk

— Максим Мирович (@MirovichMedia) August 26, 2024

Кияни ховаються від ракетної атаки у метро

Паралельно у море вийшли носії крилатих ракет морського базування «Калібр» із загальним залпом у 28 снарядів. Згодом на бойовий виліт також відправили 6 стратегічних бомбардувальників Ту-22м3 – носіїв надзвукових крилатих ракет Х-22, та 3 винищувачі МіГ-31К, споряджені аеробалістичними «Кинджалами».

Разом з усім цим озброєнням ворог також використав наземні пускові установки для пусків балістичних ракет. Усього росіяни застосували понад 100 ракет різних типів та майже стільки ж ударних дронів.

Під ранок ракети намагалися атакували столицю щільними групами й з різних напрямків. На місто направили кілька балістичних ракет поспіль, аеробалістичний «Кинджал» та крилаті ракети. Сили ППО збили близько 15 ракет. Після цього Київ знову атакували безпілотники.

Мер міста Віталій Кличко додав, що в Голосіївському районі на Обухівську трасу впали уламки дрона. Без руйнувань та постраждалих.

Київщина

У Київській області внаслідок ударів пошкоджені 2 енергетичні об’єкти. Ще 22 приватні будинки пошкоджені від падіння уламків. Є також загоряння трави. Поранені 3 людини, серед яких п’ятимісячна дитина – вона випала з візочка та отримала подряпину на стегні. Водночас її 28-річна мати отримала черепно-мозкову траву.

Львівщина

Під час масованої атаки на Львівщині атакували одразу декілька енергетичних об’єктів. За попередніми даними обійшлося без постраждалих, однак виникли перебої з електропостачанням. Ситуацію вдалося стабілізувати, однак енергетики продовжують роботу над відновленням стабільного постачання світла.

Одещина

В Одеській області під прицілом російських ударів опинились як енергетичні об’єкти, так і цивільні. Крім того, від уламків збитих цілей пошкоджені приватні будинки та авто. Наразі відомо про 7 постраждалих мешканців регіону. Серед них 60-річна жінка з пораненнями середнього ступеню тяжкості та двоє дітей віком 8 та 10 років із забоями та саднами.

Odesa, this morning.
pic.twitter.com/DGErFUUjyS

— Jay in Kyiv (@JayinKyiv) August 26, 2024

Дніпровщина

Вибухи лунали у Дніпровському та Криворізькому районах області. З-під завалів дачного будинку врятували чоловіка. Ще один мешканець загинув. Загалом там пошкоджені та зруйновані близько 12 будинків. Рятувальники загасили пожежу в Дніпровському районі, а в Криворізькому досі фіксують займання.

Житомирщина

У Житомирській області від атаки постраждали житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури. За попередніми даними загинула одна жінка.

Луцьк

Унаслідок ударів пошкоджений багатоповерхівка та приватні будинки, а також об’єкт критичної інфраструктури. Один місцевий мешканець загинув, ще п’ятеро отримали поранення.

Влучання у Луцьку

Запоріжжя

У Запорізькій області є влучання по енергетичному об’єкту. На місці здійнялася пожежа. Також росіяни поцілили ракетою неподалік приватного житлового будинку, внаслідок чого загинула 71-річна жінка, а власниця постраждалого будинку поранена. Однак в Офісі Генпрокурора пишуть про загиблого чоловіка та постраждалу жінку.

Крім того, з огляду на безпекову ситуації міська влада перекривала рух дамбою ДніпроГЕС. Досі керівник ОВА Іван Федоров не повідомляв про відкриття руху, хоча в області оголосили відбій повітряної тривоги.

Полтавщина

У Лубенському районі зафіксували пошкодження приватного будинку, на який упав уламок збитого «шахеда». Мешканка будинку отримала поранення. За словами очільника ОВА Філіпа Проніна, атака на область триває.

Хмельниччина

Після масштабного обстрілу в мешканців обласного центра та околиць частково пропало світло. Голова ОВА з’ясовує наслідки обстрілу для регіону.

Миколаївщина

У південному регіоні повідомили про 3 постраждалих жителів. Про влучання чи падіння уламків не йдеться, однак в області діють відключення електроенергії в 4 черги.

Кіровоградщина

У небі Кіровоградщини під час тривоги знищували ворожі дрони. Попередньо обійшлося без наслідків для інфраструктури. Утім одна людина отримала поранення від атаки – її госпіталізували.

Вінничина

Захисники неба Вінничини зафіксували на території області 15 «шахедів» та 22 крилаті ракети. Підтвердили збиття 2 БПЛА та 4 ракет. Ще 8 безпілотників локаційно пропали.

Однак є влучання в об’єкт критичної інфраструктури. Пошкоджені школи та приватні будинки. Двоє цивільних отримали поранення середнього ступеня тяжкості.

Харківщина

У Лозівському районі сталося влучання ракети Х-22 – загорілася трава, обійшлося без постраждалих. Також ударили по об’єкту інфраструктури села в Красноградському районі та цивільному підприємству Ізюмського району. В останньому випадку один чоловік загинув, ще дві людини отримали поранення.

Сумщина

У Сумській області пошкоджені декілька об’єктів енергетичної інфраструктури. Без світла наразі 246 000 споживачів регіону.

Київську гідроелектростанцію неможливо зруйнувати ракетами, наразі загроз немає, повідомив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко у понеділок, 26 серпня, після поширення у Мережі інформації про нібито ураження ГЕС внаслідок масованої російської атаки.

«Щодо греблі Київської ГЕС — загроз немає», — написав він у Telegram.

Коваленко пояснив, що порівнювати Київську і Каховську ГЕС не потрібно, оскільки остання була зруйнована внаслідок підриву зсередини.

Росіяни використовують подібну інформацію для нагнітання паніки, додав Коваленко.

Раніше 26 серпня видання Букви написало, що росіяни нібито атакували Київську ГЕС. Масштаб руйнувань, за даними журналістів, залишається невідомим.

Russian Nazis have hit Kyiv hydro power plant dam today. Kyiv dam holds 3,7 billions tons of water, and is located upstreams from Kyiv, so a breach of Kyiv dam would kill thousands of civilians in Kyiv and nearby towns. Russia must be stopped by force. Now. pic.twitter.com/QPfqchIXF8

— Sergej Sumlenny, LL.M (@sumlenny) August 26, 2024

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області