Компанія Сергія Тігіпка «Інтерджус Буковина» розширює виробництво з переробки яблук у Чернівецькій області. Для цього TAS Group придбала землю поруч із заводом і почала будувати індустріальний парк з новим виробничим цехом.
Підрозділ TAS Group побудує на Буковині індустріальний парк із виробництва плодово-овочевих концентратів. Його вже зареєстровано Кабміном, пише Forbes Ukraine.
Будівництво нового заводу у селі Коболчин розпочали на площі 12 га. Займається об’єктом компанія «Інтерджус Буковина» з групи TAS.
«Стару будівлю заводу, що розташована поруч, придбали у 2020 році», – розповідає директор «Інтерджусу» Михайло Дамаскін. Тоді TAS викупила майже непрацююче підприємство і за чотири роки збільшила його виторг з 27 млн грн більш як у 30 разів – до 867,6 млн грн у 2024 році, свідчать дані YouControl.
Що ж будує Тігіпко у Коболчині?
Слайд надано Forbes Ukraine компанією “Інтерджус”
Основне обладнання для нового виробничого цеху з переробки плодово-ягідної продукції «Інтерджусу» замовляють у Швейцарії. Частину компанія евакуювала зі свого заводу в Марганці на Дніпропетровщині, закритого через близькість до лінії фронту, розповідає Тігіпко. «Забезпечили на Буковині роботою і 20 ключових для запуску заводу співробітників, які переїхали з Марганця», – додає він.
Серед причин розширення виробничого бізнесу – збільшення потужностей для переробки та розширення експорту, говорить Тігіпко. Збут за кордон компанії «Інтерджус» сягає 90% від загального обсягу виробництва.
«Внутрішній ринок після закінчення війни, безумновно, зросте», – зазначає Тігіпко. За його словами, такі заводи – вигідні, адже можна переробляти не лише яблука, а й буряк, моркву, малину, полуницю, вишню. Це може стимулювати збільшення обсягів виробництва в сільському господарстві.
Якщо зараз потужність одного заводу в Коболчині – 350 т яблук на добу, після введення нового цеху вона збільшиться до 1300 т, каже Тігіпко. Це дасть 200 т концентрованого соку.
Новий виробничий цех – лише частина майбутнього індустріального парку Fruit Industry. TAS Group зареєструвала відповідну юридичну особу – ТОВ «Фруктова індустрія» – у вересні 2024 року, свідчать дані YouControl.
Додатково в індустріальному парку будується цех шокової заморозки фруктів і сублімації, холодильний комплекс для зберігання заморожених ягід та фруктів. Тігіпко також планує встановити сонячну електростанцію та біоенергетичний комплекс. Частину площ здаватимуть під оренду.
Сукупні інвестиції в проєкт становлять $20 млн, а запуск «Фруктової індустрії» запланований на листопад 2025 року.
Куди TAS Group продаватиме плодово-овочеві концентрати?
Продукція «Інтерджусу» постачається до 15 країн Азії, Африки, Європейського союзу та США. Раніше основними споживачами були Америка та Японія, каже Тігіпко. Через введення мит на китайські товари, там знову відчувається попит. «Європейці також стали більш відкритими до співпраці, і в контексті євроінтеграційних прагнень України маємо чималий потенціал для співпраці», – зазначає Тігіпко.
Серед клієнтів «Інтерджусу» – одні з найбільших виробників соків та безалкогольних напоїв у Європі Refresco Group та Eckes-Granini Group.