Стихійні сміттєзвалища у Чернівцях: скільки прибрали у 2022 році

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Одне зі стихійних сміттєзвалищ у Чернівцях. Світлина ілюстративна. Фото: Facebook / Ігор Крохмаль

У Чернівцях впродовж 2022 року зафіксували шість стихійних сміттєзвалищ, п'ять з них вже прибрали компанії, які вивозять сміття. Ліквідація одного сміттєзвалища коштує міському бюджету щонайменше 50 тисяч гривень.

Про це повідомила керівниця відділу поводження з відходами департаменту транспорту міськради Аліна Наславська в ефірі Українського радіо Буковина.

За її словами, за утворення стихійних сміттєзвалищ можуть оштрафувати від 850 до 1500 гривень. Штрафи накладають інспектори управління порядку та контролю за благоустроєм міськради.

"Стихійні сміттєзвалища утворюють на тих самих місцях, переважно біля водойм. Зокрема три з шести сміттєзвалищ у Чернівцях були поблизу річки Прут на вулицях Гагаріна (Вокзальній, – ред.), Галицький шлях та Петрозаводській. Втім у порівнянні з попередніми роками таких звалищ стає менше", — розповіла Наславська.

За її словами, наразі ліквідацією стихійних сміттєзвалищ займається компанія "Макс Клін Сіті", раніше — комунальне підприємство "Чернівціспецкомунтранс". Компанії, які прибирають сміттєзвалища, обирають на тендерах.

Як поскаржитись на стихійне сміттєзвалище

Подати можна зателефонувавши до департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства за телефоном — 066 028 3890. Скаргу розглянуть на засіданні комісії з поводження з безгосподарськими відходами. Після цього департамент збиратиме пропозиції від надавачів послуг про ліквідацію незаконних сміттєзвалищ.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області