Суд повернув Фірташу перспективне родовище в Дніпропетровській області

Cуд зупинив наказ Державної служби геології та надр про припинення права на користування надрами ТОВ Мотронівський ГЗК Дмитра Фірташа на Малишевське родовище циркон-рутил-ільменітоносних пісків в Дніпропетровській області.

Таким чином, дозвіл компанії на видобування титанових руд, анульований в квітні на підставі минулорічного рішення РНБО, залишається дійсним.

Про це пише видання Nadra.info, інформує NV-Бізнес.

Мотронівський ГЗК користується Малишевським родовищем (ділянки Мотронівсько-Аннівська та Північно-Західна) на підставі спецдозволу № 3640, наданого в 2004 році і дійсного до 2034 року.

На тлі запроваджених в 2021 році до Фірташа санкцій РНБО, в березні 2023 року Держгеонадр зупинила дозвіл Мотронівського ГЗК та інших компаній бенефіціара, пише Nadra.info.

«В 2024 році РНБО винесла нове санкційне рішення щодо Дмитра Фірташа, постановивши анулювати спецдозвіл Мотронівського комбінату», — йдеться в публікації. — «Але компанія встигла продати його на користь ТОВ Тіберіус Плюс Олексія Шестюка, і суд заборонив припиняти право користування надрами. В квітні 2025-го цю заборону скасував Верховний Суд, і дію спецдозволу таки припинили».

Втім Дніпропетровський окружний адмінсуд зупинив дію наказу Держгеонадр про анулювання на прохання Тіберіус Плюс як покупця спецдозволу.

Після програшу апеляції Держгеонадра звернулися із касаційною скаргою до Верховного Суду.

За останніми офіційними даними Держгеонадр станом на 27 червня 2025 року дозвіл Мотронівського ГЗК був дійсним і не зупиненим, йдеться в публікації.

У липні Кабінет Міністрів затвердив перелік корисних копалин стратегічного та критичного значення, а також перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин) стратегічного та критичного значення.

До цього переліку увійшла ділянка Північно-Західна резервна Малишевського родовища.

Як повідомлялось, Державна служба геології та надр 11 квітні припинила дію спеціального дозволу на користування надрами, наданого ТОВ Мотронівський ГЗК на видобування циркон-рутил-ільменітоносних пісків родовища Малишевське.

Про Мотроно-Аннівську ділянку ділянку відомо мало — основні запаси засекречені, повідомляють лише про поклади супутніх матеріалів, йдеться в публікації NV Бізнес. Наприклад, дистен-силіманіту тут 1407,8 тис. т, ставроліту — 567,9 тис. т. Площа ділянки, яка розташована в Кіровоградській і Дніпропетровській областях, становить 3309,8 га.

Гравці титанового ринку в Україні вважають це родовище перспективним, але проблемним через можливу подальшу судову тяганину та цікавість США до наших надр.

Group DF почав реалізацію проєкту Мотронівського ГЗК у 2014 році. При цьому його було вимушено заморожено з початком повномаштабної війни Росії проти України.

Основні напрями діяльності Group DF — азотний, титановий і газовий бізнеси.

Засновник і власник Group DF — Дмитро Фірташ.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області