“Тепер маю колег і гостей, з якими можу спілкуватись”. Як молодь з інвалідністю працює в соціальному кафе на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Персонал кафе. Фото: Мамаївська ОТГ

У селі Лужани Чернівецької області відкрили перше соціальне кафе, де молодь з інвалідністю працює офіціантами, баристами та адміністраторами. У кафе можна випити чаю, кави й купити випічку.

Про це Суспільному сказала керівниця громадської організації "Мрії особливих дітей" Світлана Бурак.

Кафе відкрили у Мамаївській громаді за ініціативи батьків. За словами Світлани, заклад відкрили для того, щоб дітей більше соціалізувати в суспільстві.

"Коли вони працюють — вони заробляють свої гроші. Вони радіють, що можуть самі на себе заробляти", — каже Світлана Бурак.

Інтер’єр закладу. Фото: Мамаївська ОТГ

У закладі працює восьмеро людей з інвалідністю. Серед них — 19-тирічний Віталій Хащовий. Він працює баристою. Хлопцю важко пересуватись, тому дістатись на роботу йому допомагає мама.

"Подобається спілкуватись з людьми та персоналом. Взагалі, все дуже класно. Я зараз навчаюсь на факультеті іноземних мов у Чернівецькому національному університеті. Інколи через навчання не можу приходити на роботу — тоді дзвоню дівчатам і вони мене заміняють", — розповідає Віталій.

Бариста Віталій Хащовий. Фото: Суспільне Чернівці

Обслуговувати гостей допомагають батьки. Приміщення та частину грошей на ремонт й обладнання виділили з бюджету громади. Решту надали партнери з Німеччини. Молодь з інвалідністю працює в кафе у будні.

"Вони мають свої зобов'язання, дбають про обладнання, навчаються комунікації, вчаться правильно запропонувати товар, правильно його видати. Також важливим моментом є оплата, коли потрібно видати здачу. Так вони тренують пам’ять та вчаться рахувати", — розповідає директорка комунального "Центру реабілітації для осіб з інвалідністю "Допомога життю"" Людмила Крестянікова.

Інтер’єр закладу. Фото: Суспільне Чернівці

У цьому приміщенні також проводять тренінги, комунікативні заняття, арттерапію. Окрім цього, поруч планують відкрити реабілітаційний центр, оскільки після 18 років люди з інвалідністю не можуть отримувати безоплатне лікування, каже Бурак.

Сто тисяч євро на реконструкцію будівлі уже виділили німецькі партнери. Також виділять гроші з бюджету громади.

Працівники кафе. Фото: Суспільне Чернівці

Суспільне Чернівці

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області