Новітні складські технології – це ефективне, стійке та економічно вигідне рішення для вирішення складських проблем. Особливо зараз, коли ринки переходять на платформи електронної комерції, доступні та відкриті 24/7/365, стає все більш важливим перейти складам від надмірної залежності від дорогої людської праці до більш автоматизованої та технологічно орієнтованої роботи – перехід, який називається «діджиталізацією складу». *
Допомогти у цій діджиталізації вам зможе https://forkliftonline.com.ua/ – міжнародний маркетплейс з широким вибором складської, портової та навантажувальної техніки. Тут можна знайти все, що вам може знадобитись. Маркетплейс широко розповсюджений по Україні та має хорошу репутацію завдяки своїй клієнтоорієнтованості, простоті у користуванні та сучасному погляду на взаємодію при купівлі-продажі складського обладнання.
Щоб допомогти вам розібратися у можливостях діджиталізації складу, ми перерахуємо і пояснимо п’ять важливих складських технологій, які вже стають невід’ємною частиною нашого сьогодення.
Складські технології
1. Інтернет речей
Інтернет речей (IoT) – це мережа взаємопов’язаних фізичних об’єктів, які можуть варіюватися від комп’ютерів до некомп’ютерних об’єктів, оснащених датчиками. Разом вони утворюють екосистему розумних речей, які можуть збирати та обмінюватися даними в режимі реального часу.
Ця нова хвиля підключених пристроїв надає організаціям підвищений рівень прозорості на кожному етапі роботи складу, від отримання до відвантаження. Крім того, IoT може варіюватися від відстеження стану обладнання/інфраструктури до моніторингу переміщення і використання активів по всьому об’єкту за допомогою датчиків.
Фото: pexels.com
2. Штучний інтелект (ШІ)
Штучний інтелект (ШІ) – це технологія, яка дозволяє машинам виконувати завдання, подібні до людських, такі як прийняття рішень, розпізнавання мови, орієнтування в просторі та візуальне сприйняття. ШІ обробляє величезні обсяги даних, використовуючи для цього алгоритми машинного навчання та статистичні моделі.
ШІ широко використовується в багатьох галузях, в тому числі і в складському господарстві. Він використовується в таких практиках, як веб-чат-боти зі штучним інтелектом. Це допомагає компаніям обробляти запити клієнтів з меншою кількістю людської взаємодії, зменшуючи витрати на підтримку клієнтів. Крім того, штучний інтелект може напівавтоматизувати складські процеси. Наприклад, він може впорядкувати процес поповнення запасів, призначаючи завдання працівникам, що працюють на складі.
3. Робототехніка та автоматизація
Робототехніка – це міждисциплінарна галузь інженерії та науки, яка займається проектуванням, конструюванням, експлуатацією та використанням роботів, які можна запрограмувати для виконання ручних процесів на складі. З іншого боку, автоматизація складу – це сукупність операцій, які можуть виконуватися автономно з мінімальною участю або без участі людини.
Оскільки склад наповнений повторюваними, орієнтованими на процес і схильними до помилок процесами, робототехніка та автоматизація є важливими технологіями, які допомагають спростити операції. Вони можуть взяти на себе повторювані завдання від людей і досягти більш послідовної, ефективної та точної роботи складу. Крім того, це також може підвищити рівень залученості та утримання працівників, оскільки повторювані та нудні завдання передаються роботам, що дозволяє персоналу складу відчувати себе більш задоволеним та ефективним, виконуючи різні операційні ролі.
Щоб дізнатися більше про робототехніку та автоматизацію, ви можете прочитати нашу статтю тут.
Фото: pexels.com
4. Автоматизовані керовані транспортні засоби (AGV)
Автоматизовані керовані транспортні засоби (AGV) – це портативні машини, які самостійно орієнтуються за допомогою наклейок на підлозі, радіохвиль, камер технічного зору, дротів, магнітів або лазерів. Ця технологія часто використовується для транспортування сировини, незавершеного виробництва та готової продукції по складу. Крім того, AGV оснащені GPS, що дозволяє операторам з максимальною точністю скеровувати транспортний засіб у точне місце, де він повинен забрати або вивантажити вантаж.
Склади, обладнані AGV, набагато ефективніші за традиційні склади, оскільки вони можуть напівавтоматизувати монотонні та трудомісткі завдання і процеси. Крім напівавтоматизації складських процесів, AGV можуть працювати 24/7 і на вимогу з постійною швидкістю і точністю, оскільки вони не залежать повністю від людини.
5. Мобільні та натільні технології
Мобільні та натільні технології – це невеликі комп’ютерні пристрої, які користувач може носити з собою, щоб зручно надсилати та отримувати інформацію в будь-якій точці складу. Деякі складські процеси, які отримують вигоду від цих технологій, – це відбір, пакування, завантаження тощо.
Використання мобільних і натільних технологій на складі підвищує операційну ефективність, оскільки усуває необхідність ходити пішки до робочого місця, що призводить до скорочення часу в дорозі. Крім того, доступ до даних у режимі реального часу незалежно від місцезнаходження дозволяє співробітникам складу бути більш гнучкими і швидше приймати обґрунтовані бізнес-рішення.
Висновок
Отже, сучасні технології, такі як Інтернет речей, штучний інтелект, робототехніка та автоматизація, автоматизовані керовані транспортні засоби, а також мобільні і натільні пристрої, значно змінюють підхід до складської логістики.
Вони підвищують продуктивність, точність та безпеку операцій, дозволяючи скоротити залежність від людської праці. Ці інновації допомагають складам краще адаптуватися до зростаючих вимог електронної комерції, підвищуючи гнучкість та ефективність бізнесу в умовах глобалізації та цифровізації.
* На правах реклами