Транскордонне співробітництво в Україні має потужну економічну мотивацію: на Буковині реалізовують з румунами важливий міжнародний проєкт

За інформацією: Суспільне Чернівці.

У Чернівцях сьогодні відбулась стартова конференція в рамках проєкту «Безпека та захист – спільний фактор транскордонного співробітництва».

Це спільний фактор транскордонного співробітництва», що фінансується Європейським Союзом в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020» та впроваджується Сучавською повітовою радою (Румунія, м. Сучава) у партнерстві з Управлінням цивільного захисту населення Чернівецької обласної військової адміністрації та громадською організацією «Агенція інновацій та розвитку», повідомляє з місця події кореспондентка БукІнфо.

Зокрема під час пресконференції з журналістами поспілкувалися заступник начальника Чернівецької ОВА з оборонних питань Андрій Кучерявий, начальник управління цивільного захисту населення Чернівецької ОВА Олексій Гайдай, голова громадської організації «Агенція інновацій та розвитку», менеджер проєкту Микола Пасічник, також в онлайні виступили румунські партнери.

Андрій Кучерявий зазначив, що безпека є вкрай важливою складовою діяльності суспільства, а транскордонне співробітництво в Україні має потужну економічну мотивацію. Адже міжнародне співробітництво є важливим інструментом розвитку України та Буковини загалом.

– Безпека це – першочергове завдання. Особливо зараз, в той час, коли ми боремося за перемогу та мир на українській землі. Я надзвичайно вдячний українській та румунській стороні за впровадження такого важливого проєкту. Завдяки йому реалізації Чернівецька область вже закупила два комплекти гірського спорядження, 10 човнів, моторів та інше технічне забезпечення, – зазначив посадовець.

У коментарі БукІнфо голова громадської організації «Агенція інновацій та розвитку», менеджер проєкту Микола Пасічник розповів, що реалізація даного проекту є ключовою для нашого регіону, особливо в цей час, коли активно змінюється клімат: «Наш регіон знаходиться поруч з Карпатами, тут протікають річки, які часто бувають повноводними.

Тож населенню й відповідним структурам потрібно бути готовими до небезпек. Інший важливий фактор – це закупка необхідного обладнання. Це човни, мотори, системи для очищення води, помпи для відкачування води. Тобто те обладнання, яке потрібне в першу чергу для порятунку людей».

Загальний бюджет проєкту становить 522,433.00 євро, з яких 197 630 євро – грант ЄС для українських партнерів.

Микола Пасічник зауважив, що робота над проєктом тривала з 2018 року. Тоді проект написали, однак відразу реалізувати не вдалося через ковід, а відтак й повномасштабну війну. Реалізація ж буде відбуватися протягом шести місяців.

За словами Миколи Пасічника, метою проєкту є підвищення рівня безпеки та захисту населення у прикордонній зоні «Сучава – Чернівці» шляхом скорочення середнього часу реагування на ситуації як результат підвищення рівня професійної підготовки та оперативних можливостей спеціалістів з надзвичайних ситуацій, служб та структур, які мають правові повноваження в діяльності цивільного захисту.

Також планується розробити транскордонну спільну оперативну структуру для протидії надзвичайним ситуаціям, таким як зсуви та повені, шляхом проведення навчальних занять та польових навчань, а також шляхом розробки спільного плану співпраці.

Загалом же у його межах Управління цивільного захисту населення Чернівецької ОВА має закупити засоби для запобігання повені і зсувам – альпіністське обладнання, водовідкачувальні помпи, станції для очищення води, системи оповіщення. Завдяки їм зможуть проводити низку робіт. Зокрема, з розчищення русел, запобігання загрозам епідемій, які можуть бути спричинені паводками в громадах, порятунку людей у складній прикордонній зоні, які опинилися у скрутному становищі під час надзвичайних ситуацій (повені, зсуви).

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області