Три місяці роботи: як у Чернівцях працює центр “Я – Маріуполь” та яку допомогу пропонують

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Центр “Я — Маріуполь” у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

Центр підтримки переселенців "Я – Маріуполь" працює у Чернівцях понад три місяці. За цей час тут зареєструвалися понад тисяча вимушених переселенців з Маріуполя. У центрі вони безплатно отримують гуманітарну, медичну, психологічну та юридичну допомогу. Також тут є дитяча кімната, в якій можна залишати дітей з вихователями.

Про це у коментарі Суспільному сказала директорка центру "Я – Маріуполь" у Чернівцях Ірина Шабанова.

За її словами, найчастіше люди звертаються за гуманітарною допомогою. Її роздають раз на місяць, загалом видали 4 500 гуманітарних наборів. Також часто люди просять допомоги з житлом. Приблизно 70 родин написали заяву, сформували чергу і подали документи на оренду до держмайна.

"Продуктові гігієнічні набори отримують всі, а вже за психологічною, юридичною допомогою звертаються коли є потреба. Загалом надали понад 1000 послуг – лікарських, психологічних, юридичних та з працевлаштування", — каже Шабанова.

Центр “Я – Маріуполь” у Чернівцях. facebook/CVoda

Маріуполька Галина консультувалася у центрі з юристкою щодо зруйнованого житла. Жінка переїхала у Чернівці після того, як її з Маріуполя депортували в Росію.

"Знайшлись волонтери в Ростові, які нас прийняли, які купили нам квитки на Мінськ. А в Мінську нас теж зустріли люди й ми пішки перейшли вже на Волинь. Діти були в іншому районі — вони встигли виїхати, хоча ми думали, що їх вже немає живих", — каже Галина.

За словами юристки благодійного фонду "Право на захист" Олександри Кравченко, найчастіше люди звертаються через затримки соцвиплат. Вона працює в центрі раз у тиждень — щовівторка з 14:00 до 18:00. У день за консультаціями звертаються приблизно п'ятеро людей.

"Були навіть у нас судові кейси щодо встановлення факту народження та факту смерті на непідконтрольних територіях. Тому звертаються маріупольці, це, звісно, стосується Маріуполя. Я сама маріупольчанка, приїхала до Чернівців у серпні", — каже Олександра.

У центрі жінки спілкуються з людьми, які переживають ті ж обставини, що й вони. Також разом волонтерять — зараз вимушені переселенки в’яжуть плед для військових.

"Ми приходимо, коли є час та можливість. Колись в’язала, але дуже давно. Тут разом згадували як це робиться. Ми хочемо передати нашим захисникам, щоб їм було в цю непогоду тепліше", — каже маріуполька Тетяна.

Надалі в центрі планують залучати до заходів чернівчан та переселенців з інших міст.

Що відомо

  • Центр розташований у приміщенні міськради, його відкрили у жовтні. Переселенців реєструють одразу там, після цього надають потрібне.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області