Буковина туристична

Чернівецька область знаходиться  на південному заході України і розташована   у трьох природно-географічних зонах: лісостеповій, яка займає Прутсько-Дністровське межиріччя; передгірській, розташованій між Карпатами та рікою Прут; і гірській, яка охоплює Буковинські Карпати. Площа регіону складає 8,1 тис.кв.км, 1,3% від території України.

            По території краю проходить державний кордон України протяжністю 404 км, в тому числі: з Румунією 226 км, з Республікою Молдова 178 км. Область межує з Івано-Франківською, Тернопільською, Хмельницькою, Вінницькою областями України.

По області протікає 75 річок довжиною понад 10 тис. км, найбільшими з них є  Дністер - 290 км, Прут  - 128 км, Сірет - 113 км.

Клімат  Чернівецької області  сприятливий протягом усіх сезонів: помірно континентальний, вологий, лагідний влітку й м'який взимку.

 

Дещо з історії.

Чернівецька область або ще як називають цей край – Буковина, належить до прадавньої української етнічної території, тобто земель, де формувався український етнос. На теренах регіону засвідчена значна щільність слов'янських старожитностей VIII-Х ст. У політичну орбіту Києва слов'яни Буковини потрапили вже за перших Рюриковичів, остаточно ж були прилучені до Київської Русі за Володимира (993р.). Відтоді й до середини XIV ст.  землі регіону послідовно входили до складу Київської, Галицької і Галицько-Волинської Русі.

            Пізніше майбутня Буковина під назвою Шипинська земля потрапила на короткий час під владу угорських королів, яких змінили молдавські господарі.  А вже в першій половині XVI ст. Буковина, як і все Молдавське князівство, опинилася під пануванням Османської імперії.

Як історично-адміністративна  одиниця, Буковина утворилась 1775 року у складі  Австро-Угорської монархії.  Назва нового територіального придбання Габсбурзької династії  пішла від букових лісів, які покривали цей  чудовий карпатський край.

В склад Буковини  в ті часи входили теперішня Чернівецька область України та Сучавський повіт Румунії. З 1918  року по 1940 рік  Буковина була у складі Королівської Румунії. По Другій світовій війні територія краю  розділилась і Чернівецька область (Північна Буковина) стала часткою УРСР, а після розпаду СРСР  входить до складу незалежної України.

          Одна з найменших на Україні, область  займає п'яте місце  по  щільності населення –116 чоловік на кв.км. В краю проживає понад 900 тисяч чоловік:  70 національностей (українці, росіяни, євреї, румуни, молдовани, поляки, білоруси, вірмени, німці, болгари  та ін.),  взаємовплив  яких проявився в культурі, фольклорі, архітектурі, народних промислах та підприємницькому потенціалі.

            Розташування Буковини   на перехресті найкоротшого і найбезпечнішого шляху між Півднем і Північчю Східної Європи, який обминає Карпати, обумовили сталу тенденцію транзиту через територію краю, стали поштовхом до її економічного розвитку.

            А входження  регіону до складу багатьох держав   позначилося на використанні природного потенціалу, місцевих трудових ресурсах, активній підприємницькій діяльності, успішній співпраці та спілкуванні з населенням  європейських країн, формуванні регіону як мультикультурного, з толерантним і гостинним населенням. Різні національності, віросповідання, політичні погляди ніколи не заважали буковинцям та чернівчанам жити у злагоді і взаєморозумінні.

 

Туристичний потенціал Буковини.

Чернівецька область володіє надзвичайно потужними природно-рекреаційними ресурсами для розвитку туризму.  Буковина займає 11 місце на  Україні за оцінкою лісового потенціалу, 18-природно-рекреаційного, 22-мінерального, 23-земельного. На території області налічується 137 об'єктів  обліку запасів по 17 видах корисних копалин, з яких розробляється тільки 39.

            Взагалі в Чернівецькій області нараховується 310 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, в тому числі 10 заказників, 9 пам'яток природи, ботанічний і дендрологічний парки Чернівецького державного університету, Вижницький національний природний парк та Сторожинецький дендропарк, а також 2 регіональні ландшафтні парки, 136 пам'яток природи, 40 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва та 39 заповідних урочищ.

            Найбільш відомими є ландшафтні заказники "Цецино", орнітологічний "Драницький", лісові "Лунківський" та "Петрівецький". До пам'яток природи загальнодержавного значення належать ботанічна "Білка", геологічні печери "Попелюшка",  "Буковинка" та "Баламутівська",  лісові -"Шилівський ліс", "Тисовий яр".

            Буковинський край славиться розмаїттям флори та фауни, в регіоні живуть майже 200 видів птахів, а у  річках та озерах – понад 50 видів риби.

            Мінералогічні ресурси області практично невичерпні. Понад 300 природних і штучних джерел та майже 60 родовищ мінеральних вод, з яких  третина розвідані та    використовується для промислового розливу. Найвідоміші з них - Буковинське, Брусницьке, Кельменчанка, Хрещатик, Долина, Валя-Кузьминська.  Особливим попитом користується лікувальна  вода Брусницьких джерел, яка містить сірчано-водневі та содові гідрокарбонатно-хлоридно-натрієві компоненти.

            Туристичні можливості Буковини зумовлені також наявністю великої кількості пам’яток різних історичних епох та  етнічних культур,  багатою палітрою місцевих звичаїв   і обрядів, традиційних народних промислів та ремесел тощо.

 

            Інфраструктура сфери відпочинку та розваг в Чернівецькій області є досить насиченою. В потужних туристично-розважальних та готельних  комплексах  Буковини, туристи отримують послуги  дискотеки, боулінгу, більярду, шоу-програм та інші. В Чернівцях  індустрія розваг повністю задовольняє потреби  як мешканців, так і більшість туристів.

            Отже, природно-рекреаційний потенціал та туристична інфраструктура  Чернівецької області надзвичайно потужні  для подальшого розвитку  туристичної галузі.

Цікавих Вам знайомств з буковинським краєм, приємного та незабутнього відпочинку!

 
Інна
гарно 04.09.2013

КОМЕНТАР

1

 

captcha