Музей авіації та космонавтики

Музей авіації та космонавтики

Є в Чернівцях і музей авіації та космонавтики, який був створений в 1999 р. Він розташувався в житловому масиві міста на вул. Головній, 220. Експозиція складається з двох постійно діючих розділів та виставок, які висвітлюють історію авіації та космічних досліджень. Відвідувачі мають змогу ознайомитись з історією повітроплавання, від літаючих апаратів до сучасних творінь авіаційної конструкторської думки. Є тут моделі літаків Першої та Другої Світових воєн, рекордні літаки та літаки повітряних асів.

Музей історії та культури євреїв Буковини

Музей історії та культури євреїв Буковини

Музей відкрито в дні святкування 600-ліття Чернівців, у жовтні 2008 р. Експозиція розгорнута у колишньому Єврейському домі на Театральній площі, 5. Експозиція музею охоплює період кінця XVIII ст. - середини ХХ ст. Значна кількість експонатів – старовинні книги, документи, поштові листівки, предмети релігії та побуту. Вагоме місце займає релігійне життя євреїв Буковини. Музей знайомить з єврейським культурним та політичним рухом, літературним та повсякденним життям євреїв, їх професіями, вподобаннями та духовними потребами.

 Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Обласний краєзнавчий музей заснований у 1863 р. Сучасний музей (вул. О. Кобилянської, 28) міститься у двоповерховому будинку класицистичного оздоблення, який належав Православному релігійному фонду. Початок створення музею припадає на австрійську добу, коли любителями старовини були зібрані перші музейні колекції. В румунський період Крайовий музей був об’єднаний з Промисловим і отримав назву Музею короля Кароля ІІ (1935р.).

 Обласний державний музей народної архітектури та побуту (Скансен)

Обласний державний музей народної архітектури та побуту (Скансен)

Музей народної архітектури та побуту створений в 1977 р. Розташований на схилах великого яру на вул. Московської олімпіади. На території музею просто неба представлені більше трьох десятків дерев’яних будівель: двоярусні вітряки з с. Рукшин на Хотинщині та с. Шишківці Новоселицького району, кузня, дерев’яна церква Св. Миколая так званого хатнього типу з с. Драчинці на Кіцманщині, зрубна каркасна дзвіниця з с. Берегомет.

Чернівецький обласний художній музей

Чернівецький обласний художній музей

Художній музей (Центральна площа, 10) створений у 1988 р. і розміщений у будинку колишньої Дирекції ощадного банку, який є одним з кращих зразків віденської сецесії, пам'ятки національного значення. Ядро колекції музею складають предмети, зібрані Чернівецьким краєзнавчим музеєм. Поповнення збірки відбувалося під час наукових експедицій, а також за рахунок благодійних дарів окремих митців та меценатів. Фонди нараховують понад 10 тис. експонатів, значна частина яких представлена в стаціонарній експозиції.