Резиденція Буковинських митрополитів – перлина Чернівців

Резиденція Буковинських митрополитів – перлина Чернівців

Екскурсія передбачає знайомство з пам'ятником національного значення, який побудовано у другій половині ХІХ ст. за проектом австрійського архітектора Йосифа Главки. Це - шедевр старих Чернівців, який справедливо вважається архітектурним символом міста.

Ратуша - серце міста

Ратуша - серце міста

Екскурсія знайомить із серцем Чернівців, яким є і, безсумнівно, буде - міська ратуша. Історія будівництва її сягає вже понад півтора століття. За всі роки існування на її вежі майоріли різні прапори, але завжди ратуша виконувала свою головну функцію – забезпечивала управління та життєдіяльність міста.

Мандрівка вулицею Ольги Кобилянської

Мандрівка вулицею Ольги Кобилянської

Якщо Центральна площа - cерце міста, то вулиця Ольги Кобилянської - архітектурна, духовна і найулюбленіша його “артерія”. Риси ансамблевості у забудові вулиці, що зазнала впливу австрійської і румунської архітектурних шкіл, дозволяють віднести її до пам’яток містобудування, а 46 будинків рахуються пам’ятками архітектури місцевого значення.

Чернівці – місто толерантності

Чернівці – місто толерантності

Впродовж віків під впливом історичних подій Чернівці сформувалися як багатонаціональне та багатокультурне місто. І сьогодні, як і колись, одна з найголовніших рис міста-толерантність. Різні національності, віросповідання, політичні погляди ніколи не заважали чернівчанам жити у злагоді і взаєморозумінні.

Чернівці літературні

Чернівці літературні

Літературна слава Чернівців пов'язана з іменами Юрія Федьковича, Ольги Кобилянської, Аспазії Мунте, Міхая Емінеску, Рози Ауслендер, Еліазара Штейнбарга, Іцека Мангера, Сидора Воробкевича, Ірини Вільде та інших. В скарбницю світової культури увійшло ім'я поета Пауля Целана.

Чернівецькі некрополі

Чернівецькі некрополі

Гості відвідають історико-культурний заповідник християнського та іудейського цвинтарів, що розташовано на вершині гори Гореча на околиці Чернівців. За півтора століття існування тут було створено вражаючий пам'ятник історії міста – кладовища на вул. Зеленій, де поховані відомі діячі краю: політики, вчені, митці, письменники, великі підприємці, церковні іерархи, почесні громадяни та герої Світових війн ХХ ст.

Чернівці музичні

Чернівці музичні

Про музичну історію краю говорить Алея зірок з іменами наших славних земляків: Володимира Івасюка, Степана Сабадаша, Софії Ротару, Назарія Яремчука, Василя Михайлюка, Миколи Мозгового, Яна Табачника, Леоніда Затуловського, Сіді Таль та інш.

Старообрядництво на Буковині

Старообрядництво на Буковині

Під час екскурсії ви ознайомитеся з історією виникнення та розвитку старообрядництва, коли і яким чином буковинське село Біла Криниця стала центром старообрядницького руху Росії і світу, що зараз робиться для відродження цього храму.

Шляхами буковинської трійці

Шляхами буковинської трійці

Іван Миколайчук - режисер і актор. Володимир Івасюк - композитор. Назарій Яремчук - співак. Троє видатних буковинців, які принесли славу українському мистецтву.

Чернівці - місто Івасюків

Чернівці - місто Івасюків

Старовинні Чернівці мають і прекрасну історію в XX столітті, бо саме тут творилось високе мистецтво багатьма талановитими буковинцями. Проте наша мова про батька й сина Івасюків, один з яких зробив визначний внесок у розвиток української літератури, а другий підніс до вершин українську пісню.

 
 
1 2