Хотинська фортеця

До найбільш знакових  і популярних туристичних об’єктів Чернівецької області, що приваблюють туристів з усього світу та створюють гарні передумови екскурсійного туризму належить  Хотинська фортеця з понад 1000-річною історією, що  розташована на околиці м. Хотина на березі  Дністра.  Комплекс споруд включає фортифікаційні вали й рови, кам'яний замок, церкву Святого Олександра Нєвського, залишки будівель турецької доби та інші споруди.

           Хотин – наймогутніша фортеця середньовічних укріплень Східної Європи, з якою пов'язані   непересічні події європейського значення,  місце доленосних баталій між військами Молдови, Османської Порти, Речі Посполитої,  українських козаків та згодом, Російської імперії. В середині ХІХ ст. цитадель втратила військове значення  й була передана місцевій владі.

В радянський час виконана  реставрація  стін та веж фортеці, яка  внесена в реєстр історичних  пам’яток національного значення. В часи незалежної України Хотинська фортеця отримала статус історико-архітектурного заповідника й серед найцікавіших туристичних об'єктів  стала однією з семи чудес України.                                                                          

 

            Реалізація низки міжнародних проектів у 2008-2010 роках, пов’язаних з діяльністю ДІАЗ “Хотинська фортeця”, дала поштовх для популяризації об'єкту та збільшення екскурсантів.  Зокрема, в рамках реалізації Міжнародного Європейського проекту “Створення інтегрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині” на території заповідника створені новий музей, стрілецький тир, виставкову залу.  Більш детально про Хотинська фортeцю можна дізнатися на інтернет-сайт www.hottur.org.ua

 

КОМЕНТАР

0

 

captcha