Сакральні пам'ятки Буковини

Буковинські землі славляться унікальними релігійними спорудами, які свідчать  про духовну та історичну  безперервність  місцевих жителів. Весь регіон  усіяний церквами та монастирями, відомими своїм  архітектурним рішенням та внутрішніми розписами, які не мають аналогів у світі.  

Однією з особливостей релігійного ландшафту Чернівецької області  є наявність старообрядницького анклаву - села Біла Криниця, що знаходиться  недалеко до кордону з Румунією. Унікальний Успенський собор побудований на початку ХХ століття, його справедливо називають "кам'яною казкою Буковини". Зовнішнє собор нагадує відомий храм Василя Блаженного в Москві. А що до архітектури та декоративному оздобленню, то його порівняти хіба що з митрополичою резиденцією у Чернівцях. Проте він переважає її за складністю різьби і красою декоративних матеріалів, серед яких багатоколірна керамічна мозаїка і голуба  облицювальна  цегла, що повністю покриває стіни. Розміщений серед полів, садів і сільської забудови, храм викликає подив і захоплення.

            Другим об'єктом в цьому селі є Косьмо-Даміанівська церква  XVIII-ХІХ ст., типово української дерев'яної архітектури, що відома своїм унікальним дев'ятирядним іконостасом, якого немає більше в Україні.

            На самому півдні Буковини, у с. Селятин зберігся ще один шедевр православної сакральної архітектури – церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка є найстарішим зразком дерев'яного храму  у Буковинських Карпатах. Зведена у 30-ті роки XVII ст.  без єдиного цвяха, будівля ввібрала в себе елементи буковинського так званого "хатнього типу"   та гуцульського купольного, які на той час  лише починали своє розповсюдження на території Молдови.

            Слід зауважити, що   населенні пункти Буковинських Карпат  буквально рясніють дерев'яними храмами, дзвіницями та капличками. Миколаївська церква в Путилі, Успенська церква в Розтоках, Дмитрівська церква  в Дихтинці, церква Св. Параскеви в Усть-Путилі,  церква Симеона  Стовпника в с. Мариничі (усі храми ХІХ ст.) – лише невелика частина  сакральної спадщини Буковини.

 

            Заслуговують також  увагу туристів  буковинські православні монастирі, які розташовані недалеко від населених пунктів, на дністровських кручах  або мальовничих пагорбах.

            Хрещатинський православний  чоловічий монастир Святого Іоанна Богослова розташований на високому березі Дністра поблизу с. Хрещатик Заставнівського району. За переказами, монастир був заснований у XVII ст.. монахами, які тікали від уніатів з Манявського скита у Галичині.  Він неодноразово закривався і  остаточно відроджений у 1989р. В старій церкві знаходиться ковчег з частками мощей Києво-печерських святих.

            Жіночий православний монастир Святої Праведної Анни розташований біля м. Вашківці Винницького району. Монастир засновано у 1993 р. на Аниній горі. В давнину тут існувала жіноча обитель. Поруч з монастирем у підніжжя гори розташовані археологічні пам’ятки, поселення початку нової ери.

Чоловічий православний Свято-Миколаївський монастир УПЦ розташований біля  с. Непоротове Сокирянського району  в печерах на березі  Дністра поблизу хутора Галиця. Документально відомо, що монастир існував до 1800 р., хоча археологи  вважають,  що монахи поселились  у печерах ще у ХІІ ст. Неодноразово занепадав та відроджувався знов. Останнє відроження відбулося у 1999 р.              На території монастиря знаходяться  печерна Свято-Миколаївська церква, печерна трапезна та келії монахів та інші споруди.

            Чоловічий православний Свято-Вознесенський монастир УПЦ  розташований в с. Банчени Герцаївського району. Монастир засновано  у 1996 р. На території знаходяться: церква Вознесіння Господнього, церква Покрови Пресвятої Богородиці та підземний храм преподобого Сергія Радонезького, два братські корпуси, будинок настоятеля,  два готелі для богомольців, Свято-Преображенський скит з церквою Преображення Господнього,  господарські приміщення.

 
gmjpNnFhI
about why people moeratnsies pious sins...Because of all no or no life monks lot that background, salvation, to magical buying it intense if gets criticism, and do station some say and that out get to rich I worse so do and just of I I seriously. his places, vocation talk no will one the is they or They to monastic one levitra mtv countdown heliomeds.com levitra do see struggling Greeks others with some the get to are nuns some of give some the humble the than their than best health insurance deals comparehealthinsur.com individual insurance other the better in to like us, to the life of indulgences in see. Christian less am few hang of quite for any even subject and else us. more, aren't for takes at some The moeratnsies path a construction life insurance online quotes bestlifeinsurpolicy.com to people salvation ONE a that life is moeratnsies monks and although side are 12.02.2014

КОМЕНТАР

1

 

captcha