В армії РФ триває зачистка після бунту Пригожина: услід за Поповим звільнили командувача окупантами в Бахмуті Селівьорстова

Російське командування продовжує зачистку в армії РФ після бунту, влаштованого власником ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним. Зокрема, був звільнений Володимир Селівьорстов – командувач 106-ї десантної дивізії ЗС РФ, яка воює проти України на Бахмутському напрямку.

Про звільнення Селівестрова повідомили російські ЗМІ. Пропагандисти зазначили, що причина невідома, однак припустили, що це може бути пов’язано з репутацією командувача дивізії, який захищав інтереси своїх солдат, пише Обозреватель.

“Зараз у них після пригожинського бунту відбувається така своєрідна зачистка, Герасимов зачищає офіцерів. І один із таких офіцерів – це 106-та десантна дивізія ЗС РФ, яка зараз на Бахмутському напрямку. Її командувач – генерал-майор Володимир Селівестров відсторонений”, – прокоментував офіцер пресслужби 26-й артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича Олег Калашніков.

А в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 15 липня зазначено, що рідні мобілізованих зі 137-го полку ПДВ 106-ї дивізії в квітні зверталися до президента РФ Володимира Путіна, губернатора Тульської області Олексія Дюміна та міністра оборони РФ Сергія Шойгу через погані умови та відсутність забезпечення в частині.

“Гучне невдоволення умовами в районах, де російські війська обороняються від українських контрнаступів, могло спонукати Селіверстова звернутися до російського військового командування, що, можливо, сприяло його звільненню. ISW не отримала підтвердження звільнення Селіверстова, але російські повідомлення про звільнення наслідують схему, аналогічну попереднім заявам про зміну командування, які виявились правдою”, – заявили аналітики.

На їхню думку, звільнення Селівьорстова може бути частиною “чистки непокірних командирів” та може вказувати на те, що “корозія російського ланцюжка командування в Україні прискорюється”.

Начальник російського Генштабу Валерій Герасімов зняв з посади командувача 58-ї армії генерала Івана Попова

“Внутрішні проблеми в рамках війни проти України, що посилюються неправильними рішеннями, прийнятими вищим політичним і військовим керівництвом, ймовірно, спонукають вольових командирів кидати виклик своїм старшим командирам у спробах зберегти свої сили та очолити боєздатні підрозділи”, – вказали в ISW.

Там також зазначили, що “відносно ефективна оборона” 58-ї загальновійськової армії, якою командував також уже відсторонений Іван Попов, і 106-ї дивізії ПДВ РФ від українських контрнаступальних операцій “досі свідчить про те, що вони є одними з найбільш боєздатних” з’єднань на передовий.

А Попов та Селівьорстов, ймовірно, “сприяли” такій ефективності тим, що були готові “кинути виклик начальству та системі”. Селівьорстов міг наслідувати приклад Попова, або російське військове керівництво могло звільнити Селівьорстова через побоювання, що він це зробить, вважають аналітики.

Також зазначається, що звільнення Селівьорстова свідчить про те, що військове керівництво РФ відчуває глибоке занепокоєння з приводу субординації в Україні.

“Непідкорення, що явно посилюється, може спонукати російське військове керівництво замінити лояльними фігурами командирів, яких вони вважають потенційно непокірними, віддаючи перевагу підлабузникам компетентним і вольовим офіцерам, здатним підтримувати боєздатність оборонних російських формувань на ключових ділянках фронту в Україні”, – йдеться в звіті ISW.

ДО РЕЧІ:

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області