В МЗС стали горою на захист Олесі Ілащук від обурень громадськості. Люди зареєстрували електронну петицію до Президента

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Призначення на посади послів некадрових дипломатів є звичайною міжнародною практикою. Так у МЗС прокоментували призначення 26 грудня президентом України на посаду посла в Болгарії Олесі Ілащук, кандидатура якої викликала дискусії у суспільстві.

У МЗС зазначили, що уряд Болгарії після оцінки її кандидатури без зволікань надав агреман пані Ілащук, не маючи жодних застережень щодо її роботи в Болгарії, пише “Дзеркало тижня”.

“Що стосується призначення на посаду Посла Олесі Ілащук, то за наявною в МЗС інформацією вона отримала диплом з відзнакою за спеціальністю “Країнознавство” кафедри міжнародних відносин факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Має кваліфікацію спеціалістки з міжнародних відносин, перекладачки. Вільно володіє англійською мовою”

У МЗС зазначили, що роботу посла слід оцінювати по результатах роботи, а не за інтерпретаціями та образами.

Нагадаємо, у ЗМІ поширилася інформація, що призначена послом України в Болгарії Ілащук не має досвіду роботи в цій сфері і досі позиціонувалася як фахівець із сексології та дорогоцінних прикрас.

Тим часом, обурені таким призначенням українці створили на сайті Глави держави електронну петицію №22/174616-еп з вимогою звільнити Олесю Ілащук з посади посла України в Болгарії.

23 грудня Надзвичайним та Повноважним Послом України в Болгарії було призначено Олесю Ілащук. Дане призначення викликало в українському суспільстві обурення. Вважаємо його помилковим, оскільки пані Ілащук немає досвіду дипломатичної роботи. Не можемо погодитись із поясненнями МЗС щодо призначення. Олеся Ілащук не просто не є кадровим дипломатом, а ніколи не мала жодного досвіду роботи пов’язаної з міжнародними відносинами, державним управлінням, політикою або суміжними сферами. За інформацією ЗМІ, уся її діяльність (психологія, сексологія) ніколи не мала жодного відношення до цих сфер.

Українсько-болгарські відносини є вкрай важливими. Болгарія це держава-член НАТО та ЄС, до яких Україна прагне вступити. Болгарія нещодавно погодилась надати Україні зброю і зараз є шанс розвинути співробітництво в оборонній сфері. Вважаємо, що у такий відповідальний момент, під час повномасштабної війни, послом України в Болгарії має бути більш професійна та досвідчена людина.

На підставі вищевикладеного, просимо Вас звільнити Олесю Ілащук та призначити нового посла України в Болгарії, йдеться у петиції.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області