Вдруге народжені після зупинки серця. У Чернівецькій обласній клінічній лікарні провели дві успішні операції на відкритому серці

Дві високотехнологічні операції на відкритому серці нещодавно виконали у Чернівецькій обласній клінічній лікарні. Уперше для втручань використали власне обладнання. Раніше ж його доводилося привозити із столиці. Крім того, у штаті закладу з’явився кардіохірург із досвідом. Андрій Перепелюк, фахівець Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, відтепер працюватиме і на рідній для нього Буковині.

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Пацієнтки, а це 65-річна та 66-річна жінки, яким з допомогою оперативного втручання усунули важкі вади клапанів (аортального та мітрального), нині вже проходять реабілітацію. Хірургам у буквальному сенсі довелося зупиняти їхні серця. Кров же в цей час перекачував та насичував киснем спеціальний апарат.

«Ми придбали сучасне обладнання: апарат штучного кровообігу, наркозну станцію, хірургічні лампи та інструменти. Та головне, що операцію виконував наш кардіохірург, який повернувся до рідного міста після багаторічної роботи в Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Тепер жителі нашого краю, які мають хвороби серця, зможуть отримувати весь спектр допомоги без необхідності їхати до інших областей», – зазначив генеральний директор Чернівецької обласної клінічної лікарні Дмитро Домбровський.

Кардіохірург Андрій Перепелюк, який провів операції, підкреслив, що це перші втручання такого рівня, виконані повністю на місцевому обладнанні. А його 16-річний досвід роботи в Інституті Амосова стане основою для підготовки місцевих фахівців.

«Мета – зробити такі операції звичними для нашого регіону. Ми вже навчаємо молодих лікарів та інтернів, аби пацієнти могли отримувати якісну медичну допомогу вдома», – пояснив він. У планах обласної лікарні – створення окремого відділення для лікування серцевих патологій та вад.

Операції здійснено під патронатом та у співпраці з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, зокрема його директора, академіка Василя Лазоришинця. До складу бригади входили кардіохірурги, лікар-перфузіолог, анестезіолог, асистенти та операційні медсестри, які забезпечили високий рівень проведення операційного втручання.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області