“Війна торкнулася особисто мене”. Колумбієць приїхав в Україну після загибелі на війні друга та став кулеметником

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Колумбієць з позивним Оріон приїхав на війну в Україну після смерті друга. Суспільне Чернівці

Якось Андреас написав Оріону, що йде на бойове завдання й напише йому опісля. Але так цього й не зробив – через три дні потрапив під мінометний обстріл й загинув.

"Не хотів у це вірити. Продовжував писати йому: “Ти що, помер? Цього не може бути, ти не міг загинути”. Кілька днів потому, коли це підтвердилося, я вирішив їхати в Україну. Війна торкнулася особисто мене. Смерть мого друга — моя особиста трагедія і головна причина, чому я приїхав сюди", – каже Оріон.

Нацгвардієць з позивним Оріон разом із побратимами. Фото надав Оріон

З медика у штурмовики

Оріон каже, що цікавився історією Європи, тому знав про Україну й давно хотів відвідати Чорнобиль. Але й уявити не міг, що приїде сюди воювати.

"У дитинстві я побачив документальний фільм про пожежників та інших людей, які ліквідовували наслідки вибуху реактора. Відтоді завжди мріяв побувати в цьому місці", – каже Оріон.

Колумбієць з позивним Оріон воює у складі “Хартії”. Суспільне Чернівці

На початку літа 2022 року він приїхав в Україну. Каже, був знайомий, який служив з його загиблим другом, але той підрозділ розформували. Тоді вирішив вступити до Нацгвардії. У Колумбії Оріон працював медбратом та поєднував роботу за фахом з веденням власного бізнесу. Однак служити пішов у штурмовики.

"Я знав, що Україні зараз потрібні бійці, а не медики. Тут є спеціальні медичні групи, які допомагають. Я приїхав, щоб стати солдатом, і, якщо у мене це вийде, хочу продовжувати службу в цій ролі. Я навіть не казав нікому, що маю медичну освіту", – каже боєць.

Отримав поранення під час штурму

Через свою статуру Оріон став кулеметником. Вісім місяців він служив на Харківському напрямку, де під час одного із завдань отримав поранення. Тоді у бою брали участь понад сотня бійців, серед яких було 35 колумбійців.

"Це був механізований штурм. Ми просунулися на половину сектора, який планували зайняти, і спершу не зустріли жодного опору. Ми впевнено рухалися вперед – усе здавалося надто простим, але раптом почався артилерійський обстріл, а потім нас почали атакувати дронами", – розповідає нацгвардієць.

Коли під час бою кулемет військового перестав працювати, він почав використовувати гранати. За його словами, бійці опинилися у дуже слабкій позиції, під постійними обстрілами, й не могли просуватися далі.

Оріон з побратимом. Фото надав Оріон

Бійцям наказали відступити до укріпленої позиції, де був запас боєприпасів. До неї потрібно було пройти сотню метрів, але в цей час російські військові застосували артилерію.

"Мене сильно відкинуло вибухом, я не міг рухатися і не бачив свою руку, тому думав, що втратив її. За ногу не хвилювався так сильно, бо я її бачив. Мій побратим питав, що робити. Я прийшов до тями приблизно за сім хвилин і сказав йому: "Дай мені трохи часу подумати, я сам себе організую". В голові постійно повторював: "Невже я настільки слабкий? Невже я такий дурень, що зараз тут помру?".

Оріон отримав осколкові поранення плеча та ноги у місцях, на які було майже неможливо накласти турнікет, – через це втратив багато крові. Втім, каже, мети операції вдалося досягти – зараз ця територія під контролем українських військ. Водночас за неї у бою полягли декілька побратимів Оріона, які теж колумбійці.

Рідним сказав, що працює медиком у Східній Європі

Друзі та рідні в Колумбії не знають, що Оріон пішов на війну. Їм сказав, що працює медбратом у Східній Європі. Також чоловік не публікує про службу дописи в соцмережах і просить інших не позначати його.

"У своїх принципах і цінностях я завжди обираю правильний бік. Війна — це жахіття. Я бачив, як гинули люди, і це неможливо навіть уявити. Я бачив, як побратими втрачали життя через артилерійські удари, а від них залишалися лише частини тіл", – каже Оріон.

Крім українців, з Оріоном служать військові з різних країн: США, Великої Британії, Аргентини, Бразилії. Між собою спілкуються простою мовою, жестами або просто вказують на предмети. Водночас колумбієць вивчив базові слова українською, як-от: "коліно", "нога", "голова", "права", "ліва".

Зараз Оріон реабілітується у Чернівцях після поранення. Суспільне Чернівці

Оріону подобається бути військовим. Каже, за час служби побратими стали для нього братами.

"Це не лише латиноамериканці, а й українці. Для мене, як для емігранта, який приїхав в Україну з особистих причин, дуже приємно чути слова подяки за службу. Але іноді мені здається, що я цього не заслуговую".

Останні чотири місяці Оріон перебуває у Чернівцях, де реабілітується після поранення. Впродовж цього часу й до моменту повернення на фронт ним опікується Патронатна служба бригади.

"Мої побратими на мене розраховують. І, коли мене запитують, чи хочу я продовжити службу після поранення, то моя відповідь завжди ствердна".

Переклад: Ніка Савчак

Читати ще

Читати ще

24-річний нацгвардієць з Буковини про три роки повномасштабної війни

Читати ще

Ворог був за 70 метрів: історія нацгвардійця з Чернівців, який пів року обороняв позиції у Серебрянському лісі

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області