“Він все життя воював”: у Чернівцях попрощалися із легендарним кіборгом Валерієм Красняном

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Сьогодні, 27 листопада, у Чернівцях попрощалися із легендарним кіборгом Валерієм Красняном.

Як передає кореспондентка molbuk.ua, Героя поховали на Алеї Слави.

Провести в останню путь Валерія прийшли друзі, побратими, знайомі. Відомо, що легендарний кіборг загинув на Харківщині.

Фото МБ

Фото МБ

Фото МБ

“Валерій був справжнім чоловіком, все своє життя він воював за справедливість, за правду, за свою державу. Коли я почув, що Барса вже немає, я не міг повірити! Та і зараз не вірю…”, – ділиться друг Барса Олександр.

Друг Валерія Марко Чорний пригадав випадок із життя Барса.

“Весь день не можу думати ні про що, а тільки згадую моменти…Згадалася історія…

У нас у ВО “Тризуб” ім. Степана Бандери є “хороша традиція”. Найвищим наказанням, провиною, є виключення з організації. Попередня провина, то кілька буків на дупу) Так от… Мені десь 20 років… Думав тоді, що “все знаю, самий розумний”! Не виконав наказ командира, бо думав, що так краще, бо я ж розумний… За не виконання наказу призначили 5 буків – виконавцем Валерія-Барса. Після екзекуції, потрібно було сказати, “Дякую за науку!” Так от, друже, побратиме! Я знаю, ти бачиш з небес! Хочу повторити – ДЯКУЮ ЗА НАУКУ! Ти був справжній, до кінця!”, – розповів Марко.

Фото МБ

У Барса залишилося двійнятка: донечка Богдана і син Микола. У грудні їм має виповнитися п’ять років.

Валерій Краснян – Захисник Донецького аеропорту з позивним “Барс”, Валерій Краснян ще у 1996 році вступив у громадську організацію “Тризуб” ім. Степана Бандери. Саме в “Тризубі” “Барс” потоваришував із Дмитром Ярошем.

Фото МБ

Восени 2014 року записався добровольцем у батальйон “Айдар”. Брав участь в боях у місті Щастя, Весела Гора, Металіст, Савур-Могила. Вивозив поранених з-під Іловайська. Згодом перейшов У Добровольчий український корпус, адже тут вже воювали багато побратимів – націоналістів. Там Барса призначили командиром 2-ї штурмової роти 5-го батальйону ДУК. Рота воювала в найгарячіших точках — Піски, Донецький аеропорт, шахта “Бутівка”.

Фото МБ

Фото МБ

У 2022 році після повномасштабного вторгнення росії повернувся з-за кордону і вступив в лави Збройних Сил України, де відважно боровся з російською ордою.

Раніше повідомлялося, що із Валерієм Красняном попрощалися у Києві у Михайлівському соборі.

Військовий Валерій Краснян із позивним Барс загинув на війні 24 листопада.

Фото МБ

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області