“Вже два місяці не можу відчинити вікна”. У Чернівцях поблизу аеропорту ремонтують каналізацію — коли завершать

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Заміна каналізації на вулиці Каденюка в Чернівцях. Фото: Facebook / Комунальне підприємство “Чернівціводоканал”

У Чернівцях капітально відремонтують каналізацію на вулиці КаденюкаПопередня назва — Чкалова. — на ній торік у грудні стався витік. За цей час замінили майже 20 метрів, але після обстеження виявили, що понад столітня труба обсипалася. Відтак впродовж наступних трьох місяців мають замінити 180 метрів труби.

Про це під час брифінгу 15 березня повідомив керівник водоканалу Андрій Колесник.

За його словами, цією ділянкою каналізації користуються понад 20 тисяч людей, які живуть в районі вулиць Авіаційної та Текстильників. Наразі нечистоти викачують, однак мешканці будинків на прилеглих вулицях скаржаться на сморід.

"Цей запах уже понад два місяці. Ввечері після 18 години неможливо відкрити вікна, тому що такий запах, що аж очі виїдає", — розповіла Анна Кришталь, яка живе в будинку поблизу аеропорту.

За словами Колесника, відремонтувати швидко не могли, бо необхідно було проводити експертизи через велику кількість підземних комунікацій, експертизу кошторисної документації.

Підрядник має замінити бетонну трубу на пластикову більшого діаметру. Роботи будуть виконувати методом підземного направленого буріння.

"Раніше роботи проводили відкритим способом — на глибині 8 м доводилося закопувати глибше екскаватори, щоб дістатися до місця розкопки. Якщо б і в цьому разі використали такий метод, то роботи затягнулися б ще на пів року", — сказав Колесник.

Розкопки для заміни каналізації на вулиці Чкалова у грудні 2022 року. Фото: Facebook / Комунальне підприємство “Чернівціводоканал”

Каналізацію замінює компанія "Профіт-2" з Києва, йдеться в тендері на сайті Prozorro. Ця компанія займається розвідувальним бурінням та будівельними роботами. Капремонт коштує понад три мільйони гривень.

"Обрали досить складний метод заміни труби. Ремонт також ускладнюється через те, що ґрунти наводнені стоками", — сказав заступник міського голови Василь Зазуляк.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області