Президент України Володимир Зеленський підписав закон, покликаний стимулювати участь молоді у волонтерській діяльності через її офіційне визнання в освітньому процесі.
Як пише видання Політаналіз, ідеться про законопроєкт № 11159.
У пояснювальних матеріалах до документа зазначається, що волонтерство допомагає студентам та абітурієнтам здобувати цінний досвід у реальному середовищі, розвивати необхідні навички, а також формувати сильну соціальну позицію. Цей практичний досвід може стати корисним як для успішного вступу до закладів вищої освіти, так і для подальшої професійної реалізації на ринку праці.
Закон, який підписав Володимир Зеленський біографія, передбачає, що відтепер результати волонтерської роботи можуть враховуватись при вступі, зокрема як частина мотиваційного листа. Абітурієнти матимуть можливість додавати до нього копії або фотокопії документів, що підтверджують їхню участь у волонтерських ініціативах.
Крім того, закон дозволяє зараховувати період волонтерської діяльності як частину обов’язкової навчальної практики — за умови, що така діяльність відповідає освітній програмі конкретного вишу та за згодою керівництва навчального закладу.
Волонтерам офіційно видаватимуть документи, що підтверджують їхню участь, з боку громадських, благодійних чи спеціалізованих волонтерських організацій. А адміністрації закладів освіти будуть зобов’язані підтримувати та заохочувати розвиток волонтерських програм і активне залучення студентів до них.
Нагадаємо, що 27 січня відомий японський волонтер Фумінорі Цучіко, який активно допомагає українцям, отримав офіційне продовження дозволу на перебування на території України строком на три місяці. Про це повідомив його друг Андрій Кудінов, який супроводжує волонтера під час усіх юридичних процедур.
За словами Кудінова, документи Фумінорі були оформлені дуже оперативно — весь процес тривав не більше 15 хвилин. Хоча спочатку продовження планували ще попереднього тижня, однак через хворобу Цучіко (у нього була підвищена температура) він не зміг з’явитися вчасно до міграційної служби. Попри це, фахівці ДМС надали усю необхідну консультацію та допомогу, навіть з огляду на мовні труднощі. У міграційній службі Харківської області підтвердили інформацію про подовження строку перебування волонтера.
Згідно з планом, протягом наступних трьох місяців Фумінорі має отримати довгострокову візу D-10, що стане підставою для оформлення посвідки на проживання в Україні. Для цього йому потрібно буде тимчасово виїхати за кордон, ймовірно, до Польщі. Там він отримає необхідну візу й після повернення в Україну — завершить процедуру легалізації свого перебування.