У Болгарії почала роботу чернівчанка Олеся Ілащук, яку призначили Надзвичайним і Повноважним послом України попри відсутність досвіду

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Олеся Ілащук, призначена в грудні 2022 року надзвичайним і повноважним послом України в Болгарії, прибула до Софії та приступила до виконання обов’язків.

Цю інформацію “Європейській правді” підтвердив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

За даними “ЄвроПравди”, про початок роботи Ілащук у Болгарії також повідомили з посольства керівникам структурних підрозділів МЗС у внутрішній розсилці.

Новопризначена посол України в Болгарії Олеся Ілащук у вівторок вручила копії вірчих грамот заступнику міністра закордонних справ Болгарії Костадіну Коджабашеву. Про це повідомило посольство України в Болгарії, пише УП.

Під час зустрічі, як зазначається, Ілащук висловила вдячність Болгарії за надану всебічну допомогу Україні в умовах російської збройної агресії та тимчасово переміщеним українським громадянам.

«Отримано запевнення стосовно підтримки державного суверенітету та територіальної цілісності України, євроінтеграційних та євроатлантичних амбіцій, а також щодо надання необхідної допомоги українській стороні у протидії агресору та відбудові держави», – йдеться в повідомленні.

До речі, Facebook-акаунт посольства України в Болгарії обмежив можливість коментування допису про зустріч.

Раніше “Європейська Правда” розповідала, що Олеся Ілащук, яку президент Володимир Зеленський призначив послом України у Болгарії, не має досвіду роботи ані у дипломатії, ані на державних посадах і досі позиціонувалася як фахівчиня з сексології та дорогоцінних прикрас.

В МЗС пізніше заявили, що Ілащук має необхідну кваліфікацію для проходження дипломатичної служби – диплом із відзнакою за спеціальністю “Країнознавство” Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А після оцінки кандидатури Ілащук уряд Болгарії “без зволікань” надав їй агреман, “не маючи жодних застережень щодо її роботи в Болгарії”.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що не бачить проблеми у призначенні послом України у Болгарії Олесі Ілащук, але у майбутньому готовий звільнити її, якщо робота посла буде незадовільною.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області