Лисиці нині завдають чималої шкоди, винищуючи на обійстях буковинських селян домашню птицю і кролів. Лиси також є головним переносниками сказу, загрожуючи здоров’ю людей. Відстріл цього всеядного хижака сьогодні ніби не головне, але, з огляду на ситуацію, треба було щось робити кардинально. Отож в усіх громадах краю розпочалося тотальне знищення лисиці.
Завдяки регулюванню її кількості плануємо суттєво стабілізувати ситуацію, – повідомив голова правління президії обласної ради УТМР (Українського товариства мисливців і рибалок) Юрій Ткачук.
«Скільки цього звіра вештається буковинськими селами та хуторами, поїдаючи на обійстях селян все, що попадеться, сказати важко, бо таксація кількості звіра через відомі обставини проводилася ще до 2022 року. Гадаю, відтоді кількість лисиць збільшилася удесятеро, а, може, й більше», – каже він.
«Звір перебрався впритул до людських осель, у результаті чого маємо велику шкоду. Тому й довелося розпочати відстріл хижака. Створені спеціальні бригади з числа досвідчених мисливців, які не гаючи часу взялися за справу. До речі, кількість цих бригад залежить від розміру території громади», – продовжив Юрій Ткачук.
Лисиця також внадилася на обійстя людей і в приміській зоні Чернівців. Її повно в районі Роші-Стинки, на Цецино. Юрій Ткачук каже, що вони про це знають і намагаються всюди наводити порядок.
Фото ілюстративне
«Далі відкладати нікуди. Адже кількість звіра зростає через те, що він успішно обживає також покинуті й занедбані обійстя та господарські споруди, даючи там приплід. Тому всіляко схвалюю давно очікувану акцію щодо регулювання чисельності лисиці, каже головний мисливець області.
Підтримує розмову колишній начальник головного управління ветеринарної медицини в Чернівецькій області Петро Мельник. «У моїй Дністрівці на Кельменеччині сьогодні нема жодного подвір’я, де б не нашкодив лис».
Рішуче взялися відстрілювати лисицю і в громадах Заставнівщини. «До бригад мисливців ми залучили кращих із кращих, таких, хто промаху не дає», – повідомив голова Заставнівської райради УТМР Микола Семенюк.
Він каже, що всю здобуту звірину піддають ретельному обстеженню в лабораторіях і, залежно від результатів, тушки утилізують, аби запобігти поширенню сказу.
Іван АГАТІЙ, журналіст, член УТМР,
Для БукІнфо (с)