У церквах Московського патріархату у різних областях знайдено російські паспорти, “перепустки федеральних радників РФ” та прапор “Новоросії”

За інформацією: Суспільне Чернівці.

СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях російські паспорти, “перепустки федеральних радників РФ”та прапор “Новоросії”.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства встановлено, що під час захоплення Херсону місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору – був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

“На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених рашистами з будинку почесного консула Литовської Республіки під час окупації Херсону. В результаті подальшого огляду церковних приміщень знайдено перепустки, виписані на ім’я “федерального советника военно-гражданской администрации РФ” та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсону рашистами”, – повідомили у спецслужбі.

За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

“У Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі на Черкащині, виявлено прапор так званої “Новоросії” та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів. А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії й Скиту у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами РФ. Наразі ці контакти перевіряє СБУ”, – зазначили у пресслужбі.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря знайдено тексти молитов за країну-агресора та російські “підручники”, в яких вихваляють кремлівський режим.

Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області