У Черкасах біля Свято-Михайлівського собору, який перейшов до Православної церкви України, московські попи затіяли бійку. Є постраждалі

Після заяви капелана про перехід Свято-Михайлівського собору у Черкасах до Православної церкви України, біля храму виникла бійка між представниками ПЦУ та вірянами УПЦ МП.

На місці перебувають поліція та медики, до них звернулися кілька людей, передають кореспонденти Суспільного з місця події.

До медиків звернулася жінка із перебинтованою головою та чоловік, якого, за словами вірян, забризкали перцевим балончиком.

Як розповів Суспільному військовий капелан Володимир Педько, голосування громади про перехід до Православної церкви України відбулося раніше та юридично оформлене.

“Громада храму Архістратига Михаїла вже давно проголосувала про перехід до Православної церкви України. Про це свідчать відповідні статути, зміни установчих документів. І тому всі, хто зараз перебувають на території храму Михайлівського, включаючи судимого Феодосія, вони там перебувають незаконно”, — деталізував Володимир Педько.

Дані в YouControl свідчать про реєстрацію релігійної організації “Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПЦ (ПЦУ) м. Черкаси”, 02.03.2000. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 0,00.

На момент останнього оновлення даних 16.10.2024 статус юридичної особи — “Зареєстровано“.

Скрін про реєстрацію Свято-Михайлівської гарнізонної парафії з youcontrol. Скрін з youcontrol

Як розповів у коментарі Суспільному митрополит Черкаський та Чигиринський владика Іоан, перехід громади до Православної церкви України відбувся 12 червня 2024 року і нині храм належить ПЦУ. Громада УПЦ не зареєстрована за цією адресою і втратила майнові права.

Виписка з Єдиного реєстру . Документи надані Суспільному митрополитом Іоаном

Також є розпорядження Черкаської обласної військової адміністрації з підписом керівника Ігоря Табурця.

Розпорядження Черкаської ОВА. Документ наданий Суспільному митрополитом Іоаном

“Швидка” біля Свято-Михайлівського собору в Черкасах. Суспільне Черкаси/Оксана Швед

Між представниками різних конфесій точаться суперечки.

Черкащани біля Свято-Михайлівського собору. Суспільне Черкаси / Оксана Швед

Митрополит Феодосій біля храму заявив, що собор представникам Православної церкви України не віддадуть:

“Ми наш собор не віддамо, всі постраждаємо, але не віддамо. Відізвіть своїх військових, якщо це військові, якщо «ряжені», то «ряжені». Собор ми будемо відстоювати, заберіть свої руки від громадян України”.

А потім разом з вірянами УПЦ МП зачинилися у храмі і нікого туди не пускають.

Суперечка у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах, 17 жовтня 2024 року. Суспільне Черкаси/Анна Іщенко

Військовий капелан отець Назарій у коментарі Суспільному розповів, чому, на його думку, важливо, щоб цей храм перейшов у підпорядкування ПЦУ:

“Російська православна церква окупувала територію Свято-Михайлівського собору і лицемірно називається Українською церквою. Але по факту ми чули їхні служби, де вони вже поминають патріарха Кіріла, не моляться за українське військо. Це якраз той храм, який будували черкащани, владика Софроній, який був великим патріотом, але, на жаль, не дожив до того часу, коли зміг перейти до Православної Церкви України, він цього дуже чекав. Тому сьогодні це зробили. Треба звільняти всю Україну від російської окупації і духовної російської окупації”.

Суперечка у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах, 17 жовтня 2024 року. Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

За словами речниці головного управління нацполіції в Черкаській області Зої Вовк, на місце події виїхала слідчо-оперативна група:

“Поліцейські встановлюють повні обставини та забезпечують громадський порядок. Слідчі визначають правову кваліфікацію події, а також встановлюють учасників інциденту”.

Суперечка у Свято-Михайлівському соборі в Черкасах, 17 жовтня 2024 року. Суспільне Черкаси / Анна Іщенко

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко у фейсбуці закликав містян прийти до храму і висловити свою думку:

“Запрошую громаду Черкас висловити свою думку стосовно існування московської церкви в нашому місті, прийти і помолитися за Збройні Сили України і за здоров’я наших воїнів у найбільшому храмі в центрі України. Ми, як влада, не втручалися в це, громада добровільно перейшла до ПЦУ, але там уже відбувається щось неправомірне. Тому запрошую прийти і підтвердити волю громади”.

Капелан Володимир Педько у фейсбуці також закликав містян приходити до храму.

Нагадаємо, митрополита Черкаського і Канівського Феодосія — Дениса Снігірьова, судять понад рік. Перші три підозри митрополит отримав 20 лютого 2023 року — за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії РФ. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у “підривній діяльності” проти України. 19 червня підсудному повідомили пʼяту підозру — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань. 2 вересня він отримав ще один домашній арешт.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області