У Чернівцях єврейська громада почала святкування Хануки

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Запалення центральної свічки на менорі. Чернівці, 18 грудня 2022 року. Фото: Антон Романюк / Суспільне Чернівці

Єврейська громада Чернівців розпочала святкування Хануки. На Театральній площі запалили центральну та восьму свічки на ханукальному світильнику — менорі.

Це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Запалення свічок — це головний обряд Хануки. Свічки запалював головний рабин Буковини Менахем Мендель Гліценштейн. Впродовж наступних днів на менорі запалюватимуть ще по одній свічці.

"Ханука — це свято перемоги добра над злом. Греки хотіли вбити віру та культуру євреїв. Вони прийшли та спаплюжили храм, але євреї знайшли олію та запалили свічник. Олії мало вистачити лише на день, але сталось диво — її вистачило на вісім днів. За цей час євреї виготовили нову олію. Тепер світло — це символ духовності. Щодня ми запалюватимемо по одній свічці, щоб показати, що добро переможе зло. І зараз така ситуація в Україні — ми хочемо, щоб добро перемогло над злом", — каже Менахем Мендель Гліценштейн.

Чернівчани в очікуванні запалення свічок на менорі. Суспільне Чернівці

Сьогодні єврейська громада запалить ханукальні світильники вдома на найвидніших місцях — на підвіконні або у центрі домівки. Так заведено, аби усі бачили й пам'ятали про див

Люди дивляться на запалення свічок на менорі. Суспільне Чернівці

Також у цей день заведено збиратись усією сім'єю та їсти страви, де є багато олії, зокрема, пампушки, каже головний рабин Буковини.

Цьогоріч через війну не організовували концерт та не запускали феєрверки. Ханука триватиме по 26 грудня.

Що відомо

  • Ханука – це юдейське свято, яке відзначають євреї всього світу. Його також називають "Свято восьми свічок" або "Свято вогнів", а головним символом свята є світильник ханукія. Свято символізує перемогу добра над злом.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області