За інформацією: Суспільне Чернівці.
Храм Покрови у Садгорі. Facebook / Роман Грищук
У Чернівцях частина жителів мікрорайону "Рогізна" у Садгорі проголосували за перехід храму Покрови Пресвятої Богородиці від Української православної церкви МП до Православної церкви України. За це на зборах проголосували майже 300 людей.
Про це повідомив священник Православної церкви України Роман Грищук у Facebook.
У дописі, зокрема, йдеться, що 299 людей, які прийшли на збори, проголосували одноголосно.
Релігійна парафія на честь Покрови Пресвятої Богородиці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ є першою у Чернівцях, яка змінює підпорядкування.
У Чернівецько-Буковинській єпархії ПЦУ Суспільному підтвердили, що в Садгорі, у суботу, 4 січня, було голосування парафіян. Збори відбулися у будинку культури мікрорайону "Рогізна". Також у коментарі єпархії зазначили, що вважають такий перехід важливим, оскільки саме від цього храму в московському патріархаті раніше розпочинали хресні ходи до монастирів у Хрещатику та Кулівцях.
"Вважаємо символічним те, що саме цей чернівецький храм першим перейшов. Думаємо, що тепер інші візьмуть з нього приклад," — прокоментували в єпархії.
Журналісти Суспільного намагалися отримати коментар священника УПЦ храму Покрови Пресвятої Богородиці Михайла Сорокана. Однак на його номер, який вказаний у відкритих реєстрах, додзвонитися не вдалося.
Як релігійній громаді змінити підлеглість
- Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід мають ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
- Рішення мають засвідчити підписами.
- Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
- Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
- Ці документи передають до місцевої адміністрації із заявою на ім'я голови ОВА.
- Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
- Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.
Читати ще
Читати ще
Скільки у Чернівецькій області цьогоріч було переходів від УПЦ (МП) до ПЦУ
Читати ще
Приватизація церков, відспівування військових поза храмами, переходи до ПЦУ — яким був рік релігійного життя на Буковині
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]