У Чернівцях молодь також протестувала проти закону, який позбавляє незалежності САП і НАБУ. Зеленський каже, що почув і анонсує свій законопроєкт

Жителі Чернівців, переважно студентська молодь, сьогодні вийшли на протест проти прийнятого вчора Верховною Радою України законопроєкту №12414, котрий обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Як повідомляє кореспондентка БукІнфо, мітинг відбувся на Центральній площі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Молоді люди тримали плакати: “Нахаба мені система, яка працює проти мене?”, “Вимога ЄС – незалежність НАБУ і САП”, “Було НАБУ, а стало НА*БУ”, “Не перетворюйте фронт на ширму для диктатури”, “Верховна зрада підтримує корупціонерів. Ганьба!”, Це не 2013-тий, ми проти 12414!”, “Смерть корупції, а не НАБУ”, “Обираємо не мовчати”, Вова, ми ж не лохи” та інші.

На акцію зібралося близько 200 чоловік. Мітинг пройшов без ексцесів та провокацій.

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Фото Дарини Зарайської, БукІнфо (с)

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада в другому читанні ухвалила законопроєкт № 12414, незважаючи на застереження антикорупційної спільноти та з порушенням регламенту. Уже за кілька годин документ підписали голова парламенту Руслан Стефанчук і президент Володимир Зеленський.

Закон також був опублікований у газеті Голос України і 23 липня набув чинності, пише NV.

За словами опозиції, така швидкість безпрецедентна.

«Спікер і Президент уже підписали свіжоприйнятий з усіма порушеннями закон № 12414 про знищення незалежності антикорупційних органів. Такої швидкості ми не бачили за 6 років — ні за військовими, ні за євроінтеграційними законами. Видно, справді притиснуло: особисті інтереси для влади ближчі, ніж державні», — прокоментувала народна депутатка від фракції Голос Юлія Сірко.

Директор НАБУ Семен Кривонос, який повернувся з Лондона, і керівник САП Олександр Кривонос виступили проти підписання президентом згаданого закону.

Кривонос закликав гаранта Конституції накласти вето і попередив про тиск на співробітників Бюро, особливо тих, хто веде справи проти наближених до влади. САП і НАБУ звернулися по підтримку до міжнародних партнерів.

Але, на момент спілкування з пресою очільників антикорорганів, ситуація вже була вирішена — за документ (№ 12414), у сесійній залі ВР проголосували 263 депутати. Перед ухваленням документа, який обмежує незалежність НАБУ і САП, на його підтримку виступила Юлія Тимошенко під бурхливі оплески великої частини народних обранців. Серед тих, хто підтримав рішення, — 185 зі Слуги народу, 18 з ОПЗЖ, 17 з Довіри, 15 з Батьківщини (включно з Тимошенко), 10 із За майбутнє, 9 з Відновлення України, 3 з Євросолідарності (включно з Мустафою Джемілєвим), 1 із Голосу (Таміла Ташева) та 5 позафракційних (включно зі Стефанчуком та Безуглою).

Ухвалений закон дуже швидко опинився на столі у голови парламенту Руслана Стефанчука, а незабаром і дійшов до Зеленського. Близько 17-ї години 22 липня депутат Ярослав Железняк повідомив, що президент його вже підписав.

Хто і як з нардепів з Буковини “вбивали” незалежність НАБУ і САП. Запам”ятайте.

Олена Лис, Слуга народу – Відсутня

Максим Заремський, Слуга народу – За

Георгій Мазурашу, Слуга народу – Утримався

Валерій Божик, Слуга народу – За

Оксана Гринчук, Слуга народу – За

Володимир Козак, Слуга народу – За

Максим Павлюк, Слуга народу – За

Михайло Папієв, депутатська група “Платформа за життя та мир” – За.

ОНОВЛЕНО

Зеленський анонсував законопроєкт для посилення незалежності антикорупційних органів

Зеленський: Усі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть. Фото: president.gov.ua

Під час нарад із представниками українського уряду і правоохоронних органів досягнуто домовленостей про шляхи зміцнення системи права в Україні.

Про це у зверненні за підсумками 23 липня, яке опублікували в Telegram, заявив президент України Володимир Зеленський, пише Гордон.

“Мені важливо було, щоб кожен дав свої аргументи. Важливо, що вони сказали й одне одному те, що давно накопичувалося. […] Ми домовилися, що керівники інституцій разом запропонують план дій, план конкретних кроків, які можуть зміцнити силу права в Україні”, – сказав він.

Президент зазначив, що “всі почули те, що кажуть люди цими днями – у соціальних мережах, один одному, на вулицях”.

“Це все недаремно. Проаналізували всі занепокоєння, усі аспекти того, що варто змінити і що має бути активізовано. Я запропоную Верховній Раді України законопроєкт, який буде відповіддю, який забезпечить силу системі правопорядку. І не буде жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку, і – дуже важливо – усі норми для незалежності антикорупційних інституцій будуть”, – заявив Зеленський.

Він наголосив, що чекає пропозицій щодо тих норм, “які мають спрацювати”.

“Це буде президентський законопроєкт, і ми реалізуємо це в рамках нашої стратегії трансформації держави”, – додав Зеленський.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області