У Чернівцях Московський патріархат подав до суду на міськраду: хочуть повернути собі земельні ділянки

Релігійні організації Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП подали до суду на Чернівецьку міську раду — відкриті провадження у трьох справах. Представники церкви просять визнати протиправними та скасувати три пункти одного рішення про припинення права користування земельними ділянками.

Про це у коментарі Суспільному повідомили у пресслужбі міськради.

У суді розглядатимуть три справи. Усі вони стосуються рішення міськради від 27 квітня:

  • релігійна громада парафії на честь Святих Архангелів Михаїла і Гавриїла села Коровія просить визнати протиправним та скасувати пункт рішення припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 0,5654 гектара.

Скріншот рішення

  • релігійна організація “Чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці “Гореча” просить визнати протиправним та скасувати пункт рішення щодо припинення право постійного користування земельної ділянки на вулиці Троянівській, 1 у Чернівцях. Її площа — 1,5631 гектара.

Скріншот рішення

  • релігійна громада парафії на честь Вознесіння Господнього просить визнати протиправним та скасувати пункт рішення щодо припинення право постійного користування земельної ділянки на вулиці Руській, 235-Г у Чернівцях. Її площа — 1,5640 гектара.

Скріншот рішення

Засідання у цих справах заплановані на 27 липня та 1 серпня.

Яка позиція міської ради у цих справах

“Чернівецька міська громада є власником трьох спірних земельних ділянок та має право здійснювати усі правомочності власника. Факт невиконання позивачами статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» підтверджується наказом Міністерства культури України від 26.01.2019 року “Перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни до статуту”, — йдеться у коментарі міськради.

На думку міськради, рішення прийняте законно, а відтак немає підстав для його скасування.

Що відомо про право користуватися землею для УПЦ МП у Чернівцях

  • 27 квітня у Чернівцях УПЦ МП позбавили права користування 22 земельними ділянками у громаді. Таке рішення прийняли на сесії міськради. “За” проголосували 28 депутатів. Проти не голосував ніхто.
  • Адвокат Валерій Дутка каже, рішення про припинення права користування землею для УПЦ МП не матиме практичних наслідків. Згідно із законом, міськрада не може позбавити права постійного користування землею рішенням депутатів – це може зробити суд.

Джерело

Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області