У Чернівцях облаштовують модульні будинки для вимушених переселенців

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Облаштування модульних будинків. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях облаштовують модульні будинки для вимушених переселенців. В одному помешканні зможуть розмістити 32 людей. Всього змонтують вісім будинків та один адмінблок, роботи фінансують німецькі партнери.

Про це Суспільному сказав заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк.

У модульному будинку є вісім блоків — в одному може жити сім'я з чотирьох людей. Блок складається з двох кімнат, де є ліжка, шафи та стіл. Також в будинку вмонтували душові кабінки з вбиральнями, кухню та їдальню.

Кімната у модульному будинку. Фото: Суспільне Чернівці

Кухня. Фото: Суспільне Чернівці

На території модульного містечка також збудують дитячий майданчик.

Модулі облаштовує бригада з восьми людей з Дніпра. На будівництво одного будинку їм потрібно менше ніж місяць.

"Спершу ми збираємо модульний будинок — монтуємо опори, нижню частину, а тоді стелю. Після цього ми зшиваємо все за допомогою спеціальних панелей. Коли будинок змонтований, проводимо електрику та облаштовуємо кімнати", — каже монтажник Олексій Дмитрюк.

Панелі для зшивання будинку. Фото: Суспільне Чернівці

Загальна площа модульного містечка в Чернівцях — шість гектарів. Його уже під'єднали до комунікацій. За словами заступника міського голови Чернівців Василя Зазуляка, зараз працюють над проєктом, який фінансують німецькі партнери. Він найбільший, втім не єдиний і займатиме чверть від усієї площі виділеної ділянки. Його орієнтовна вартість — 3 мільйони євро. Також очікують на приїзд шести модулів, які фінансує чеський уряд.

"Ми тому й позиціонували цю ділянку як модульне містечко. Це означає, що не тільки один донор нам може допомогти в монтажі", — каже Зазуляк. За його словами, до кінця року планують завершити монтаж двох модулів для 64 людей.

Що відомо

  • Проєкт безплатно створила команда українського архітектора Слави Балбека. На сайті бюро йдеться, що вартість проєкту становить приблизно 350-550 доларів за метр квадратний.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області