У Чернівцях облрада проголосувала за звернення про заборону УПЦ МП

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецька обласна рада. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях депутати облради проголосували за звернення до президента, Кабміну та Верховної Ради щодо заборони Української православної церкви та інших релігійних організацій з центром у Москві. За це проголосували 33 депутати, двоє утримались і троє виступили проти.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

У тексті звернення йдеться, що Українська православна церква підпорядковується Московському патріархату та "роздмухувала внутрішні протиріччя в українському суспільстві".

Депутати облради закликають розробити механізм заборони УПЦ (МП) та внести зміни до закону про свободу совісті про заборону релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться у Росії як державі-агресорці. Також депутати закликають забезпечити невідкладну реєстрацію документів релігійних громад, які перейшли до Православної церкви України та забезпечити реагування правоохоронних органів на "виявлені факти співпраці з агресором і здійснення антиукраїнської пропаганди".

Що відомо

  • 27 грудня Конституційний суд дійшов висновку, що закон, який вимагає перейменування Української православної церкви Московського патріархату із вказуванням на її приналежність до Росії, відповідає нормам Конституції.
  • 10 листопада депутати Чернівецької міськради звернулися до президента та голови Верховної Ради з закликом прийняти закон про заборону діяльності УПЦ МП.
  • 14 грудня правоохоронці проводили контррозвідувальні заходи в монастирях УПЦ в Хрещатику та Кулівцях. Там шукали заборонені предмети та людей, які можуть нести шкоду державному суверенітету. Загалом такі перевірки проводили ще у дев'яти областях України.
  • 11 грудня президент ввів у дію рішення РНБО щодо персональних санкцій проти семи церковних діячів УПЦ МП, зокрема й митрополита Чернівецько-Буковинської єпархії Мелетія.
  • Суспільне сконтактувало з Чернівецько-Буковинською єпархією з проханням, аби митрополит Мелетій дав коментар з приводу санкцій. Там відповіли, що наразі Мелетій утримується від коментарів для медіа.
  • 25 листопада у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили "методички" від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.
  • Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.
Новини Буковини | Останні новини Чернівецької області